Izrael sprzyja lobby LGBT

foto: Pixabay/Wikimedia Commons (kolaż)
foto: Pixabay/Wikimedia Commons (kolaż)

Izraelski minister obrony zadeklarował, że wojskowe renty będą przyznawane nie tylko żonom i mężom zmarłych żołnierzy, lecz również ich homoseksualnym partnerom. Choć w Izraelu nie można oficjalnie wziąć „ślubu” z osobą tej samej płci, państwo uznaje związki tego typu zalegalizowane w innych krajach.

– W trakcie dyskusji stwierdziliśmy, że nie ma różnicy w uznaniu żałoby partnerów tej samej płci jak i heteroseksualnych, a zatem nie ma potrzeby stosowania odmiennych przepisów prawnych w tym zakresie – oświadczył minister Mosze Ja’alon podczas specjalnej konferencji prasowej zwołanej w celu wyjaśnienia stanowiska odnośnie par homoseksualnych. Bezczelnie zrównał też związki pederastów z rodzinami. – Będziemy traktować osierocone rodziny homoseksualne tak  samo jak rodziny heteroseksualne pogrążone w smutku. Nawet nie przyszło nam do głowy, by mogło być inaczej – dodał Ja’alon.

Od dziesięciu lat w Izraelu uznawane są prawnie związki partnerskie oraz „małżeństwa” jednopłciowe zawarte poza granicami kraju. Osoby, które zawarły taki związek w innym państwie, przez Izrael uznawane są za małżeństwo i przysługują im takie same prawa. Rok temu izraelskie ministerstwo obrony, również pod rządami Ja’alona, zdecydowało o gromadzeniu funduszy emerytalnych dla osób żyjących w konkubinatach. Minister Ja’alon optował również za wprowadzeniem tzw. małżeństw jednopłciowych w Izraelu tuż po tym, gdy zrobiły to Stany Zjednoczone.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.