Jarosław Gowin Herodem Roku 2018. Na drugim miejscu Beata Mazurek

Jarosław Gowin otrzymał antynagrodę Heroda Roku 2018. Fundacja Pro – Prawo do Życia przyznaje ją co roku osobie, która najmocniej działała zdaniem jej oraz internautów przeciwko życiu. Beata Mazurek otrzymała niewiele mniej głosów od laureata.

stopaborcji.pl

– W tym roku do tytułu Heroda nominowaliśmy dwoje polityków Zjednoczonej Prawicy. Internauci zdecydowali, że na tytuł Heroda Roku 2018 zasługuje Jarosław Gowin – polityk ciągle uchodzący za konserwatystę- czytamy na stronie stopaborcji.pl.

– Ten wizerunek zawdzięcza Gazecie Wyborczej, która przez wiele lat poświęcała mu dużo uwagi. Gowin to zwolennik kompromisu aborcyjnego. W czasie debaty nad konstytucyjnymi gwarancjami ochrony życia dzieci poczętych, twierdził, że nie można zakazać aborcji eugenicznej, ponieważ „nie można nikogo zmuszać do heroizmu” – przypomina Fundacja Pro.

– Na polecenie Donalda Tuska przygotował ustawę legalizującą zapłodnienie in vitro i aktywnie działał na rzecz jej poparcia przez środowiska katolickie. W nagrodę został mianowany przez Tuska Ministrem Sprawiedliwości. Współpracownik Bronisława Komorowskiego – dodają autorzy wpisu.

– Wyczuwając zmianę trendów związał się z PiS. W nagrodę otrzymał stanowisko wicepremiera. Jako wicepremier aktywnie sprzeciwia się wszelkim postulatom zwiększenia prawnej ochrony dzieci poczętych – podkreśla w uzasadnieniu Fundacja.

Jarosław Gowin został wybrany głosami 52 proc. internautów. Beata Mazurek, rzecznik PiS, która aktywnie broni „praw zwierząt” i jednocześnie pomija temat obrony życia, otrzymała 48 proc. głosów.

Dotychczas antynagrodę Heroda Roku otrzymał m.in. nieżyjący już Romuald Dębski i Jarosław Kaczyński.

https://twitter.com/beatamk/status/1079335624379912192

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.