Kaczyński: nie ma żadnego stanowiska PiS ws. aborcji

W udzielonym „Gazecie Polskiej Codziennie” wywiadzie, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński mówił m.in. o szeroko omawianym projekcie ustawy całkowicie zakazującym mordowania dzieci. Potwierdził, że jeśli dojdzie do głosowania nad nim, PiS nie wprowadzi dyscypliny partyjnej. 

Tomasz Sakiewicz zapytał Jarosława Kaczyńskiego o stanowisko PiS ws. listu biskupów odczytywanego 3 kwietnia w kościołach w Polsce, w którym wyraźnie wezwano do zakazania mordowania nienarodzonych dzieci. „Stanowiska PiS-u w tej sprawie nie ma i nie będzie. To jest decyzja każdego posła i każdej posłanki. Każdy musi we własnym sumieniu to rozważyć” – powiedział Kaczyński.

Pytany o osobiste stanowisko w tej sprawie, Kaczyński tłumaczył się, że wprawdzie jest „katolikiem” i „musi uwzględnić w swoich decyzjach moralną naukę biskupów”.

Redaktor Sakiewicz zadał także pytanie o to, czy jakaś grupa posłów zamierza zgłosić ustawę, która odpowiedziałaby na apel biskupów. Jarosław Kaczyński powiedział, że są już inicjatywy społeczne, na których formalne przedłożenie zaczeka Prawo i Sprawiedliwość. „Później będziemy nad nimi pracowali. Na pewno nie odrzucimy ich w pierwszym czytaniu” – cytuje Kaczyńskiego GPC.

Maj/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.