Kolejny sukces LGBT w Polsce. Zakaz obecności harcerzy w mundurach ZHP na Marszu dla Życia i Rodziny

Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego w Przasnyszu otrzymali zakaz udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Artur Stelmasiak z warszawskiej „Niedzieli” zauważa, że zakaz ten „jest egzekwowany przez Komendę Główną ZHP”.

Symbol mazowieckiego ZHP na tle sześciobarwnej flagi ruchu LGBT/fot. ilustracyjne/fot. pixabay/Facebook Chorągiew Mazowiecka ZHP (kolaż)

Na Marszu nie było harcerzy z ZHP. – Pewnie członkowie ZHP byli na naszym marszu, ale nie mogli być oficjalnie w mundurach – powiedział Andrzej Dołęga, współorganizator marszu w Przasnyszu. – Według moich informacji Chorągiew Mazowiecka ZHP z Płocka nie wyraziła zgody na udział harcerzy w naszym marszu. Taką informację otrzymałem od harcerzy, którzy początkowo uczestniczyli w spotkaniach przygotowawczych do Marszu dla Życia i Rodziny. Nawet na wstępnym projekcie przygotowywanego plakatu zapraszającego na Marsz był znak ZHP. Harcerze z Przasnysza tłumaczyli, że jest im przykro, ale muszą odmówić – dodał.

Informację potwierdziło „Niedzieli” kilka osób, w tym rodzice harcerzy. – Komendant hufca w Przasnyszu phm. Łukasz Kijora powiedział „Niedzieli”, że dostał od władz ZHP zakaz wypowiadania się w tej sprawie do mediów. Również rzecznik prasowy ZHP hm. Martyna Kowacka nie chciała rozmawiać telefoniczne i porosiła, by pytania przesłać mailem, a następnego dnia wysłała jedynie link do oświadczenia Mazowieckiej Chorągwi ZHP – czytamy na niedziela.pl.

– W związku z publikacjami prasowymi dotyczącymi zakazu udziału harcerzy z Hufca ZHP Przasnysz w Marszu dla Życia i Rodziny wyjaśniamy, że nieprawdziwe i wprowadzające w błąd opinię publiczną są informacje tam zawarte. Komenda Chorągwi Mazowieckiej ZHP oświadcza, że takiego zakazu nie wydawała żadnej jednostce harcerskiej ani jej członkom. Kwestię udziału w Marszu pozostawiono do indywidualnej decyzji harcerzy i instruktorów oraz ich rodziców i opiekunów – napisano w oświadczeniu na stronie Mazowieckiego ZHP.

Najpewniej jest to oznaka kolejnego sukcesu środowisk LGBT, które w III RP mogą działać bez żadnych przeszkód i całkiem jawnie. Jak zauważa Artur Stelmasiak, „tegoroczne Marsze Dla Życia i Rodziny są bowiem formą publicznego sprzeciwu wobec propagandy aktywistów LGBT, a dotychczasowa postawa władz ZHP w tej sprawie była bardzo niejednoznaczna”.

– W zeszłym roku władze ZHP włączyły się w promowanie tego typu postaw. Wydano broszurki, a nawet „przewodnik religijny”, w których można było przeczytać treści afirmujące homoseksualizm – przypomina.

– O ZHP zrobiło sie szczególnie głośno po słynnym „Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018”, gdy w ramach nauki tolerancji zorganizowano spotkania z feministkami oraz aktywistami LGBT, jak m. in. Robert Biedroń, który jako polityk-homoseksualista wprost atakuje Kościół katolicki i chrześcijańskie wartości – pisze Stelmasiak.

niedziela.pl, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

8 thoughts on “Kolejny sukces LGBT w Polsce. Zakaz obecności harcerzy w mundurach ZHP na Marszu dla Życia i Rodziny

 • Avatar
  16 czerwca 2019 at 15:58
  Permalink

  ktoś chyba pomylił ZHP i Związek Homoseksualistów Polskich

  Reply
 • Avatar
  16 czerwca 2019 at 21:11
  Permalink

  Jestem z zhp i to jest tak smutne, iż duża część z tutejszych ludzi jest anty-lgbt. Przynajmniej drużyny z mojej okolicy tolerują lgbt, a pojedyncze osoby (+ja) je wspierają..

  Reply
  • Avatar
   23 czerwca 2019 at 16:10
   Permalink

   Jak można wspierać sodomię marksistowską ? :) Jest to koniec świata jaki znamy….

   Reply
 • Avatar
  16 czerwca 2019 at 21:11
  Permalink

  Państwo wiedzą, że harcerze nie mogą występować w mundurach także na paradzie równości? To co piszecie to bzdury jakich mało.

  Reply
 • Avatar
  17 czerwca 2019 at 03:24
  Permalink

  Jedno wielkie kłamstwo.

  Reply
 • Avatar
  17 czerwca 2019 at 07:45
  Permalink

  Jestem w ZHP i to co się teraz dzieje w Polsce to jakiś absurd..
  Nie możemy uczestniczyć w paradach równości w mundurach, a jak to harcerze robią, to robią to na własną rękę i zapewne jakieś konsekwencje z tego są. Nie z powodu że wspierają lgbt tylko dlatego, że mieszają organizacje do tego, która nie wydała oficjalnie że popiera taki udział.

  Reply
  • Avatar
   17 czerwca 2019 at 09:15
   Permalink

   Bo zakładając mundur reprezentujesz całą organizacje a nie siebie..

   Reply
 • Avatar
  17 czerwca 2019 at 11:11
  Permalink

  Jak już piszecie takie fake newsy to chociaż zachowajcie pozory i zainwestujcie w lepszego researchera :) nie Komenda Główna ZHP a Kwatera, z harcerski pozdrowieniem czuwaj! 🏳️‍🌈🇵🇱

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.