Komisja Polityki Społecznej i Rodziny oddana partii Razem. „To pokazuje intencje PiS”

Szefową sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny została Magdalena Biejat z partii Razem. Poparli ją posłowie PiS, którzy nie chcieli najwyraźniej, by to Grzegorz Braun zajmował się komisją, która – teoretycznie – rozpatruje od dwóch lat obywatelski projekt „Zatrzymaj Aborcję”.

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny/fot. Twitter Artur Stelmasiak

Biejat należy do partii Razem. Do Sejmu weszła z list SLD. Jej kontrkandydatem był Grzegorz Braun.

– Wśród posłów wspierających oddanie komisji czerwonym i ostateczne utopienie tematu Zatrzymaj Aborcję byli m.in.: Anita Czerwińska czy Leszek Dobrzyński. Na 33 członków komisji PiS ma 17, kandydatkę lewicy poparło 25 posłów, więc co najmniej 10 z PiS. Sojusz PiS-SLD w rozkwicie – napisał poseł Konfederacji Robert Winnicki.

– Grzegorz Braun, w relacji na kandydaturę posłanki lewicy, zgłosił również swoją (jest jedynym członkiem komisji z Konfederacji , ja nie mogłem tego zrobić). Uzasadnił: oddanie lewicy komisji, w której leży projekt #ZatrzymajAborcję jest sposobem PiS na pozbycie się tego tematu – dodał lider Ruchu Narodowego.

– Teraz PiS będzie mógł mówić, że to nie ich przewodnicząca zatrzymuje projekt obywatelski ratujący życie dzieci nienarodzonych. Zrzucą winę na radykalnie lewicową przewodniczącą. Będą pomijać, że to ich głosami została wybrana! #PiSokryzja – skomentował Witold Tumanowicz przypominając, że obecnie w parlamencie „tylko Konfederacja jest prolife”.

Do sprawy odniósł się też Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia. – Celem nowoczesnej lewicy jest destrukcja rodziny. Jeśli PiS, który ma w Sejmie większość, oddaje komisję rodziny w ręce partii Razem – ludzi, których celem jest zniszczenie rodziny – to widać intencję PiS w odniesieniu do rodziny – powiedział portalowi „Najwyższego Czasu!” Mariusz Dzierżawski.

– Jeszcze ciekawi mnie czy niektórzy przestaną się fochać na mnie gdy teraz piszę „a nie mówiłem” czy dalej będą rozwijać w sobie syndrom sztokholmski wymyślając kolejne „argumenty” że PiS wcale nie jest lewacki i nie popiera aborcji – podsumował Dominik Cwikła

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.