Krzysztof Bosak wzywa do wypowiedzenia konwencji stambulskiej (WIDEO)

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak apelował do rządu o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. – 5 lat minęło od deklaracji Prezydenta Andrzeja Dudy o tym, że konwencja stambulska musi zostać wypowiedziana – mówił Bosak.

– Przypominam cytat w jakich słowach wypowiadał się Prezydent Andrzej Duda: „Uważam, że jest on niebezpieczna dla polskiego społeczeństwa i dla przyszłości naszego państwa”. 5 lat niezrealizowanych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości i Andrzeja Dudy. To Bronisław Komorowski – jeszcze jako prezydent – przed wyborami w 2015 roku, rzutem na taśmę pospiesznie zrobił z naszego państwa stronę tego niebezpiecznego lewicowego dokumentu – powiedział Krzysztof Bosak.

– Jesteśmy stroną konwencji stambulskiej i przystąpiliśmy już do procesu, który zawsze towarzyszy tego typu umowom – to znaczy, jesteśmy rozliczani z jej postanowień – dodał.

Zwrócił też uwagę, że „społeczeństwu nie mówi się takich rzeczy, ukrywa się przed społeczeństwem to w jaki sposób nasz porządek prawny zmieniany jest takimi aktami prawnymi, respektowanymi przez obecny rząd”.  

– Artykuł 12 konwencji wprost zobowiązuje państwa, które są stronami do tego żeby „wykorzeniać i zwalczać tradycje i zwyczaje ufundowane na stereotypowym podziale ról pomiędzy mężczyznami i kobietami”. Konwencja stambulska, która pozornie zajmuje się przemocą wobec kobiet, jako przemoc definiuje nie tylko przemoc, ale wszelkiego rodzaju formy tzw. „dyskryminacji” wprowadzając pojęcie „płci społeczno-kulturowej”. Apeluję do rządu żeby wypowiedział konwencję stambulską i skończył z trwającą już 5 lat polityką uników w tej sprawie – podkreślił.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.