Kuźniar o chorych dzieciach: Karykatury człowieka

Jarosław Kuźniar, były dziennikarz TVN i onet.pl nazwał hospicja perinatalne „narodowymi płakalniami”, zaś chore dzieci, które umrą krótko po narodzeniu „karykaturami człowieka”. Nie tylko nie przeprosił za swój wyskok, ale blokował wszystkich krytykujących jego bezczelną postawę.

W środę wieczorem Kuźniar w chamski sposób zaatakował rodziny zmagające się z trudną ciążą.

– Szanowna rzeczniczko @MS_GOV_PL te Narodowe Płakalnie dla matek, które zmusiliście do urodzenia karykatur człowieka będą w każdym województwie, mieście, gminie czy tylko przy resorcie niesprawiedliwości? – napisał na Twitterze Jarosław Kuźniar.

Wpis wywołał falę krytyki.

No witam, dziś opowiem wam o tolerancji i różnorodności. Ale najpierw nazwę hospicja perinatalne „płakalniami” a chore dzieci „karykaturami człowieka” – napisał Dominik Cwikła, założyciel naszego portalu.

– Nie komentuję wypowiedzi rzeczniczki ale nazywanie pogardliwie hospicjów preinatalnych „płakalniami” a jeszcze bardziej mówienie o dzieciach z wadami jako karykaturach człowieka to kolego dziennikarzu nie uchodzi. Proszę poczytać czym są te hospicja – odpowiedziała Jolanta Drużyńska z Radia Kraków.

– Myślałem, że w tak prymitywne nazewnictwo to bawią się tylko Julki. Nie wiem czy to ma służyć podbiciu retoryki czy co, ale wychodzi żałośnie. Naprawdę, nawet jak już dopuszczacie aborcje w swoich poglądach – nie traktujcie tego jak jakiś standardowy zabieg , bo to obrzydliwe – zwraca uwagę jeden z internautów. – Trzeba być wyjątkowym kundlem żeby nawet tego kawałka pokoju żałować matce zmarłego dziecka i wyjątkową karykaturą człowieka żeby się wyśmiewać z czyjegoś bólu, nie mając pojęcia co trzeba przejść po śmierci dziecka i to z różnych przyczyn – zwraca uwagę inna kobieta.

Jarosław Kuźniar zaczął masowo blokować wszystkich użytkowników, którzy skrytykowali jego słowa, czym pochwalił się na Twitterze. Mało tego – krytykę wielu środowisk zrzucił na… Ordo Iuris.

Hospicja perinatalne to miejsca z odpowiednią pomocą medyczną, psychologiczną oraz duchową dla rodziców, którzy spodziewają się narodzin dziecka z wadami i chorego, które – wedle dostępnej wiedzy – mają doprowadzić do śmierci dziecka w trakcie lub krótko po porodzie. Obecnie w wielu państwach Zachodu – m.in. w USA i Kanadzie – istnieje dobrze rozwinięta sieć tego typu placówek. Niewiele jednak osób wciąż wie, o co z nimi chodzi.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.