Lewacka kreatywność. Marsz LGBT w Toruniu pójdzie pod hasłem „dla życia i rodziny”

„Dla życia i rodziny” to hasło trzeciego marszu LGBT, który 21 września przejdzie ulicami Torunia. Tymczasem Marsze dla Życia i Rodziny idą latem ulicami setek polskich miast i postuluje się na nich obronę wspomnianych.

– Tak, w tym roku Marsz Równości w Toruniu idzie pod hasłem „Dla życia i rodziny”. Dlaczego „Dla życia”? 70 proc. nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze, mniej więcej ten sam procent społeczności nieheteronormatywnej spotkało się z co najmniej jednym rodzajem przemocy (fizycznej, seksualnej, werbalnej) – mniej mniż 4 proc. z nich zgłosiło sprawę na policję. 50 proc. młodzieży LGBT+ ma objawy depresji – przekonują organizatorzy.

– Dlaczego „Dla rodziny”? Homofobia jest obecna w wielu polskich rodzinach. W konserwatywnym, sztywnym ujęciu rodzina powinna zawsze składać się z matki i ojca, dyskryminując tym samym ponad 50 tysięcy dzieci, wychowywanych przez nieheteroseksualnych rodziców bądź opiekunów – czytamy w opisie zdjęcia na Instagramie.

Co ciekawe, w dalszym opisie jest istne negowanie tłumaczenia o haśle „dla życia”. – Dzieci, które radzą sobie równie dobrze, co ich rówieśnicy z rodzin heteronormatywnych, biorąc pod uwagę ich rozwój emocjonalny, zdrowie psychiczne. Od lat są prowadzone badania na ten temat, ich rezultaty są niezmienne: tęczowe rodziny nie są zagrożeniem dla rozwoju dziecka – napisano, co oznaczałoby de facto negowanie podanej wcześniej informacji o dużej ilości myśli samobójczych u mających tendencje homoseksualne nastolatków czy o depresji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Z dumą prezentujemy Wam tegoroczne hasło oraz plakat III Marsz Równości w Toruniu! Tak, w tym roku Marsz Równości w Toruniu idzie pod hasłem „Dla życia i rodziny”. Dlaczego „Dla życia”? 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze, mniej więcej ten sam procent społeczności nieheteronormatywnej spotkało się z co najmniej jednym rodzajem przemocy (fizycznej, seksualnej, werbalnej) – mniej mniż 4% z nich zgłosiło sprawę na policję. 50% młodzieży LGBT+ ma objawy depresji. Dla osoby nieheteronormatywnej życie w Polsce jest związane z doświadczaniem przemocy, strachem, ciągłym tłumaczeniem się z miłości, która dla środowisk konserwatywnych potrafi być argumentem by pozbawiać kogoś bezpiecznego, godnego i spokojnego życia. Dlaczego „Dla rodziny”? Homofobia jest obecna w wielu polskich rodzinach. W konserwatywnym, sztywnym ujęciu rodzina powinna zawsze składać się z matki i ojca, dyskryminując tym samym ponad 50 tysięcy dzieci, wychowywanych przez nieheteroseksualnych rodziców bądź opiekunów. Dzieci, które radzą sobie równie dobrze, co ich rówieśnicy z rodzin heteronormatywnych, biorąc pod uwagę ich rozwój emocjonalny, zdrowie psychiczne. Od lat są prowadzone badania na ten temat, ich rezultaty są niezmienne: tęczowe rodziny nie są zagrożeniem dla rozwoju dziecka. Homofobia i przemoc – już tak. Niech te ostatnie dwa zdania zalśnią jak gigantyczny neon nad głowami wszystkich, uparcie serwujących homofobiczną propagandę, szczególnie widoczną na przestrzenii ostatnich miesięcy. Hasłem „Dla życia i rodziny” chcemy podkreślić, że pragniemy w tym kraju życia pełnego miłości i szacunku dla ludzkich wyborów, pragnień i potrzeb. Każda rodzina ucząca młodego człowieka miłości i empatii jest czymś cudownym i zasługującym na szacunek. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące! Widzimy się 21 września! ;) Projekt plakatu: Zuzanna Larysz #marszrownoscitorun #marszrownosci #torun #kujawskopomorskie #lgbt #queer #lgbtqia #loveislove #pride

Post udostępniony przez Marsz Równości w Toruniu (@marsz_rownosci_torun)

No ale wiadomo – lewacka logika nie słynie z konsekwencji…

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Lewacka kreatywność. Marsz LGBT w Toruniu pójdzie pod hasłem „dla życia i rodziny”

 • Avatar
  6 września 2019 at 10:03
  Permalink

  Ej, ale wiecie, że jest różnica między dziećmi wychowywanymi przez pary jednopłciowe, a osobami homoseksualnymi w tym tekście? :D Zrozumienie tekstu Wam nie poszło. :D

  Reply
  • Avatar
   12 września 2019 at 07:59
   Permalink

   No właśnie chyba poszło bo artukuł pokazuje jak bardzo organizatorzy tego tęczowego cyrku sobie strzelili w stopę.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.