Mariusz Dzierżawski i Bawer Aondo-Akaa skazani przez sądy

Mariusz Dzierżawski i Bawer Aondo-Akaa zostali po raz kolejny skazani przez sądy za pokazywanie Polakom prawdy o aborcji.

Mariusza Dzierżawskiego skazano za antyaborcyjną kampanię samochodową prowadzoną w Warszawie, m.in. pod Szpitalem Orłowskiego, przed stołecznym ratuszem oraz w pobliżu warszawskich liceów. W wyniku tej akcji, prowadzonej dzięki wsparciu darczyńców Fundacji Pro – Prawo do Życia, informacja o tym, czym jest i jak wygląda aborcja dotarła do tysięcy osób. 

W szczególności przez ponad 2 lata docierała do wszystkich pacjentów wchodzących do Szpitala Orłowskiego, w którym jeszcze do niedawna mordowano najwięcej nienarodzonych dzieci w Polsce. Jak dowiedzieliśmy się w połowie ubiegłego roku, liczba aborcji w tej placówce drastycznie zmalała. Istotne było także docieranie z prawdą o aborcji do młodzieży licealnej, która jest szczególnie narażona na aborcyjną propagandę.

Za ratowanie życia maleńkich dzieci i budowę świadomości Polaków Mariusz Dzierżawski został zmuszony przez sąd do zapłaty 1,2 tys. zł kary. Jego oskarżycielami byli warszawscy policjanci, którym przeszkadzało pokazywanie prawdy na ulicach stolicy.

Drugi wyrok skazujący usłyszał również Bawer Aondo-Akaa, wolontariusz Fundacji, który od urodzenia porusza się na wózku. Po raz kolejny doniosła na niego aborcyjna aktywistka, która wszczęła sprawę sądową z powodu antyaborcyjnego billboardu, którego wywieszenie koordynował Bawer. Grafikę, przedstawiającą czym jest i jak wygląda aborcja, widziały tysiące ludzi przewijających się przez jedną z górskich miejscowości. Bawer musi teraz zapłacić blisko 2 tys. zł grzywny oraz kosztów postępowania sądowego. 

Póki co, za tego typu działalność grożą w Polsce jedynie grzywny, przy czym Bawer Aondo-Akaa tylko w ciągu jednego miesiąca został zmuszony do zapłaty dwóch taki kar. Obecnie toczą się przeciwko niemu jeszcze dwa procesy. Mariusz Dzierżawski ma ich osiem a wszyscy działacze Fundacji łącznie ponad 30.

Wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do Życia co chwilę słyszą kolejne wyroki. Na szczęście większość spraw sądowych dobrze się kończy. Do tej pory Fundacja wygrała aż 111 procesów sądowych.

Anna Szczerbata

Fundacja Pro – Prawo do Życia

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks