Marsz dla życia w Seulu. Czy Korea staje się prolife?

Flagi Korei/fot. Pixabay

Ulicami Seulu przeszedł marsz dla życia. Zorganizowali go katoliccy politycy oraz organizacje młodzieżowe. Radio Watykańskie podkreśla, że młodzież „coraz mocniej angażuje się w Korei Południowej w różne działania prolife”.

W przyszłym miesiącu Trybunał Konstytucyjny Korei ma wydać orzeczenie na temat zgodności ustawy poszerzającej prawo do mordowania dzieci z koreańską konstytucją. To zapewne mobilizuje obrońców życia w tym kraju.

Na marsz dla życia przyjechali przedstawiciele młodzieżowych organizacji za życiem. Radio Watykańskie podaje, że tego typu stowarzyszenia w ostatnim czasie urosły w siłę w Korei.

 – Korei Płd. istnieją mocne naciski na jak najszersze zliberalizowanie aborcji i praktyki in-vitro, z drugiej strony szczególnie wśród młodego pokolenia rośnie świadomość tego, co naprawdę się kryje za tego typu praktykami. Stąd coraz więcej osób angażuje się w działania na rzecz życia i rodziny, a także niesienia pomocy kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji. Wiele kościelnych ośrodków wsparcia działa głównie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy  – powiedział kard. Andrew Yeom Soo-jung, który przewodniczył marszowi.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.