Mary Wagner: Aborcja to nie prawo, lecz klęska kobiety

Mary Wagner/fot. Twitter Agata

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia więziona z przyczyn politycznych opublikowała film, w którym zachęca do walki o nienarodzone dzieci. Sprzeciwia się również aborcyjnej polityce państwa, w którym żyje. Podkreśla, że aborcja „to nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety”.

– W sumie spędziłam blisko 5 lat w więzieniu, w następstwie pokojowych działań na rzecz nienarodzonych dzieci i ich matek, w miejscach w których dzieci każdego dnia skazywane są na śmierć – mówi Mary Wagner w nagraniu. Podkreśla również, że z Lindą Gibbons włączyła się w obronę życia nie tylko ze względu na tzw. prawa człowieka, lecz również z powodu wiary.

– Wierzymy słowom Jezusa, który powiedział: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili – podkreśla Wagner.

– Aborcja niczego nie daje kobiecie, ale głęboko ją rani. Kiedy kobieta decyduje się na aborcję, uczestniczy w zabójstwie swojego dziecka, a czasem jest do tego zmuszona. To nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety – stwierdza Mary Wagner i dodaje, że taka kobieta staje się „matką nieżyjącego dziecka, której ktoś powiedział, że jej dziecko nie jest warte tego, by o nie walczyć. Jest to więc atak na jej macierzyństwo”.

– Problemem nie jest dziecko, ale okoliczności, które są wrogo nastawione do przyjęcia tego nowego życia – mówi obrończyni życia.

Zachęca również, by wspierać kobiety w ciąży zamiast nastawiać wrogo do dziecka nienarodzonego. Odwołuje się również do przekonania, że każde życie ludzkie jest święte i podkreśla, że jeśli „obywatele najbardziej narażeni na krzywdę są zagrożeni, nikt nie pozostaje bezpieczny”.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.