Mentzen przedstawił propozycję dot. permanentnego zakazu mordowania nienarodzonych dzieci

W ramach programu „100 ustaw Mentzena” dr Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji, przedstawił m.in. projekt zakazujący mordowania nienarodzonych dzieci. Likwiduje on obecną ustawę aborcyjną oraz dopisuje do kodeksu karnego kary za zamordowanie dziecka dla matki, osoby dokonującej zbrodni oraz osób wymuszających na kobiecie zamordowanie dziecka.

Sławomir Mentzen/fot. YT/Media Narodowe

Czterdziesta piąta propozycja w ramach „100 ustaw Mentzena” dotyczy ochrony życia. Projekt ustawy likwiduje aborcyjną ustawę z dnia 7 stycznia 1993 roku. Wprowadza też kary do kodeksu karnego.

Za spowodowanie śmierci dziecka poczętego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za zabicie nienarodzonego dziecka przez stosowanie przemocy wobec matki lub zmuszenie groźbą albo podstępem kary wynoszą od ośmiu lat pozbawienia wolności aż do dożywocia włącznie.

Jeden zapis dopuszcza możliwość odstąpienia od karania matki dziecka. Chodzi o sytuację, gdy dziecko poczęło się w przypadku gwałtu.

– Odstąpienie od wymierzenia kary nie dotyczy podżegaczy ani innych osób uczestniczących w aborcji, w szczególności osoby wykonującej zabieg – albowiem osoba ta nie cierpi na traumę spowodowaną zgwałceniem – zaznaczono w dalszej części projektu.

Należy też podkreślić, że tzw. „aborcja” nadal pozostaje w tej sytuacji nielegalna.

W projekcie zaznaczono również, że „nie podlega karze, kto podejmuje względem matki działanie lecznicze skutkujące śmiercią dziecka poczętego, mające na celu uchylenie niebezpieczeństwa śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu matki”.

100ustawmentzena.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Mentzen przedstawił propozycję dot. permanentnego zakazu mordowania nienarodzonych dzieci

 • Avatar
  23 września 2019 at 23:31
  Permalink

  „dopisuje do kodeksu karnego kary za zamordowanie dziecka dla matki, osoby dokonującej zbrodni oraz osób wymuszających na kobiecie zamordowanie dziecka.”
  To jak obecnie jest karana nielegalna aborcja skoro ta ustawa dopisuje kary?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.