Minister Emilewicz za prawnymi związkami homoseksualnymi i prawem do mordowania dzieci

– Sprawdźmy, co w ustawie należałoby zmienić, aby partnerzy tej samej płci mogli w sposób jednoznaczny po sobie dziedziczyć – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w rozmowie z „Onetem”. Polityk opowiedziała się także za zachowaniem ustawy aborcyjnej.

Jadwiga Emilewicz/fot. Maciek82301/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

Minister zapytana została o tzw. osoby LGBT, którym rzekomo „odmawia się takich samych praw, jakie mają osoby heteroseksualne”.

– Jeżeli są problemy prawne, to jestem gotowa o nich rozmawiać. Problemy z dziedziczeniem? Sprawdźmy, co w ustawie należałoby zmienić, aby partnerzy tej samej płci mogli w sposób jednoznaczny po sobie dziedziczyć. Jeśli chodzi o uzyskiwanie informacji o stanie zdrowia, to tutaj problemu nie ma. Ale jeśli jest, możemy porozmawiać, jak go rozwiązać – powiedziała wiceprezes partii Porozumienie kierowanej przez Jarosława Gowina.

Emilewicz starała się mimo to bronić małżeństwa kobiety i mężczyzny. – Małżeństwo kobiety i mężczyzny ma swoje miejsce w systemie prawnym i wynikające z tego uprawnienia. Zrównanie z nim związków jednopłciowych jest naszym zdaniem niemożliwe, dlatego nie widzimy możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne – zaznaczyła minister.

Skrytykowała też słowa abpa Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. – Ani jedna, ani druga strona nie powinna się wzajemnie obrażać. Czy osoby, które parodiowały procesję na Boże Ciało lub odprawiały fikcyjną Mszę, zostały ukarane za obrażanie uczuć religijnych? Ta granica jest często przekraczana, pytanie, czy tylko po jednej stronie – oceniła Emilewicz.

Minister dodała także, że należy rozmawiać o „realnych problemach osób homoseksualnych, które można rozwiązać”. Emilewicz stanęła też w obronie obecnej ustawy aborcyjnej.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.