Ministerstwo Sprawiedliwości zapewnia: „Nie będzie większych kar za mordowanie dzieci”. Ujawnia również, że przez ostatnie 20 lat nikt nie trafił za to do więzienia

Ministerstwo Sprawiedliwości zapewnia, że nie są szykowane żadne dodatkowe kary za niezgodne z prawem zamordowanie nienarodzonego dziecka. Podkreślono również, że w ciągu ostatnich 20 lat – choć prawo na to zezwala – „sądy nikogo na jego podstawie [przepisu z 1997 roku – red. Kr] nie wysłały do więzienia”.

MS odniosło się do sobotnich doniesień TVN i gazeta.pl. Rzekomo „przepisy przyjęte przez Sejm w Tarczy antykryzowej 4.0 zaostrzyły karę za nielegalną aborcję”.

– Ministerstwo Sprawiedliwości podkreśla, że zgodnie z obowiązującym prawem – uchwalonym w  1997 r. przez koalicję SLD-PSL, podpisanym przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i obowiązującym bez zmian do dziś – kobieta, która poddaje się nielegalnej aborcji, nie podlega karze. Ministerstwo nie planuje żadnych zmian legislacyjnych w tym zakresie. Pociągnięty do odpowiedzialności karnej może być lekarz, który przeprowadzi zabieg z naruszeniem przepisów ustawy. Kara wynosi do 3 lat pozbawienia wolności i Tarcza antykryzysowa 4.0 nic w tym zakresie nie zmieniła – czytamy na stronie rządu.

– Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina, że w ciągu ponad 20 lat obowiązywania tego przepisu sądy nikogo na jego podstawie nie wysłały do więzienia – podkreślono w komunikacie.

Ministerstwo przyznało więc, że nie przewiduje się wprowadzenia jakiejkolwiek większej ochrony życia, zaś prawo obowiązujące w Polsce nie jest wykonywane.

– Dramatem jest, że za zabijanie dzieci, sądy orzekają wyłącznie kary w zawieszeniu lub grzywny. I dramatem jest, że ministerstwo, taki stan rzeczy akceptuje. I wręcz czuje potrzebę tłumaczenia społeczeństwu, że wcale, absolutnie nie chcą lepiej chronić życia dzieci – skomentowała na Twitterze Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.