Nastolatek przez rok zbierał pieniądze, by otworzyć okno życia. Udało mu się i już ocalił jedną dziewczynkę

Hunter Wart przez rok zbierał pieniądze na uruchomienie okna życia. Aby uzbierać 10 tys. USD, 19-latek kosił trawniki i zbierał złom. W końcu mu się udało. Mało tego – ktoś skorzystał z ufundowanego przez niego obiektu. Strażacy znaleźli w środku dziewczynkę.

– To była ciężka praca. Dużo krwi, potu i łez – mówi matka nastolatka, Julia Kwasniewski w rozmowie z CNN.

Hunter Wart w Seymour w stanie Indiana postanowił łapać się każdej możliwej pracy. 19-latek chciał ufundować nowoczesne okno życia, które zostałoby zainstalowane w budynku straży pożarnej.

Po około roku pracy, Wart przekazał pieniądze strażakom na zainstalowanie okna życia. Obiekt uruchomiono w czerwcu ubiegłego roku.

Wczoraj zaś strażacy odnaleźli w oknie życia dziewczynkę.

– Alarm w pudle powiadomił strażaków o obecności dziecka w ciągu minuty od jej przybycia – powiedział szef straży pożarnej Brad Lucas. Dodał, że dziewczynka była na świecie od około godziny.

Strażacy zajęli się dzieckiem, dopóki karetka nie przybyła na miejsce.

To okno życia nie jest do końca takie samo, jak te w Polsce. Są stworzone przez Safe Haven Baby Boxes. Założyła ją Monica Kelsey, która sama została porzucona jako niemowlę. Ten rodzaj okien życia jest nowoczesny, wygodny oraz ma zainstalowany cichy alarm, który informuje operatora, gdy ktoś zostawi dziecko w oknie. Dzięki temu nikt nie musi dyżurować bezpośrednio przy oknie, a jednocześnie jest możliwość szybkiego wezwania służb do zajęcia się porzuconym dzieckiem.

– Te dzieci pozostawiono w koszach na śmieci i śmietnikach. Jedno zostało przy drzwiach szpitala. Dziecko to zamarzło na śmierć, zanim go znaleziono. Ale ta mała dziewczynka dorośnie wiedząc, jak bardzo jej mama ją kochała, tak tak jak ja – powiedziała Kelsey.

Burmistrz miejscowości Seymour, Matt Nicholson uhonorował na uroczystej konferencji prasowej nastolatka. – 224 dni później uratowaliśmy nasze pierwsze dziecko przy pudle. Myślę, że to niesamowity wyczyn – mówił burmistrz.

cnn.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.