Niemiecki test prenatalny jako narzędzie eugeniki

W Niemczech pojawił się test, który ma wykrywać u nienarodzonych dzieci zespół Downa. Biskupi ostrzegają, że „Praena” może być wykorzystywana przez zwolenników zabijania jako pretekst do wykonania legalnych morderstw.

foto: Jennifer1982, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Jennifer1982, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Test „Praena” ma na podstawie badania krwi wykryć ewentualny zespół Downa u nienarodzonego dziecka. Zdaniem biskupów test traktowany jest jako swoiste narzędzie eugenicznej eliminacji osób z trisomią. Tymczasem część koncernów farmakologicznych chciałaby, aby „Praenę” refundowano ze środków państwowych. Lekarze i biskupi przypominają, że zespołu Downa nie można „wyleczyć”, więc wykonanie takiego badania nie umożliwia jakiegokolwiek działania w celu poprawienia komfortu życia dziecka bądź przeprowadzenia np. operacji, jak w przypadku wad wrodzonych wykrywalnych przez USG. Celem testu jest po prostu eliminacja dziecka, u którego podejrzewa się zespół Downa. Jak pisze bp Gebhard Fürst, „ten test działa wyłącznie jako instrument do selekcji, która włącza automatyzm aborcyjny”. Poza tym wykonanie testu zwiększa ryzyko zakażenia czy nawet poronienia, ponieważ do badania potrzebna jest amnioceteza, czyli nakłucie igłą jamy owodni.

Zespół Downa wynika z obecności dodatkowego chromosomu 21 u człowieka. Może nieść ze sobą kłopoty zdrowotne (np. wady serca bądź celiaklia), a także odmienne cechy wyglądu niż u reszty populacji (np. charakterystyczny kształt powiek czy krótsze kończyny). Z zespołem Downa wiąże się także, choć nie zawsze, niepełnosprawność intelektualna. Osoby z dodatkowym chromosomem mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie, pracować, uczyć się – bywa, że kończą studia wyższe. Zespół Downa nie jest stanem, który uniemożliwia samodzielne życie. Niestety, właśnie dzieci z zespołem Downa są najczęstszą ofiarą zalegalizowanego morderstwa. Podejrzenie trisomii to najpopularniejsza przesłanka do zabijania nienarodzonych. Z raportu zamieszczonego w „American Journal of Medical Genetics„, od 90 do 93 proc. nienarodzonych dzieci z zespołem Downa jest zabijanych właśnie z tego powodu.

MGOT/pch24.pl, katholisch.de

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.