„Obrońca życia” przeprasza za to, że inni przypominali prawdę o Dębskim

Logo Fundacji Jeden z Nas/fot. Facebook Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z Nas”

Szef Fundacji Jeden z Nas Jakub Bałtroszewicz postanowił przeprosić – choć jak sam zauważa, „nie mam prawa” – osoby „dotknięte” zachowaniem obrońców życia, którzy przypominali, że Dębski mordował nienarodzone dzieci oraz bronił tego procederu i z tego tytułu był ekskomunikowany z mocy prawa.

– Nie do obrony jest zachowanie niektórych grup środowiska pro-life, które obserwowaliśmy na pogrzebie śp. prof. Romualda Dębskiego. Wiemy, że był on zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego i dokonywał w związku z tym aborcji, ale protest antyaborcyjny na jego pogrzebie (nie zamierzam wchodzić w dyskusję, czy powinien być on katolicki czy nie) był dla mnie – delikatnie mówiąc – przekroczeniem norm przyzwoitości – twierdzi Bałtroszewicz.

– Nie mam prawa wypowiadać się w imieniu organizacji, która ten protest przeprowadziła, ale jako reprezentant szeroko pojętego środowiska obrońców życia, pragnę powiedzieć przepraszam wszystkim osobom, które poczuły się tymi zachowaniami głęboko dotknięte. Po śmierci i na pogrzebie człowieka jest czas na modlitwę za niego, by mądry i sprawiedliwy Bóg w swoim miłosierdziu osądził jego życie Swoją miarą kontynuował – kontynuował.

Oprócz tego zastrzegł, że „dla mnie pro life był i zawsze będzie afirmacją życia z pozytywnym, radosnym przesłaniem”, pośrednio negując skuteczniejsze formy walki.

– Wszyscy, którym leży na sercu autentyczna ochrona ludzkiego życia, powinni pamiętać o prośbie św. Jana Pawła II, aby w twarzy każdej osoby dostrzec zaproszenie do spotkania, do dialogu, do solidarności (Evangelium vitae, nr 83). Nie znaczy to, że mamy milczeć wobec złych czynów osób, które godzą w ludzkie życie. Przez jasne wyrażanie swojego stanowiska mamy pokazywać, że ścieżka ochrony życia jest jedyną drogą ku dobrej przyszłości rodzaju ludzkiego. Jednak nie możemy tego robić, atakując naszych adwersarzy – przekonywał szef fundacji Jeden z Nas.

Fundacja Jeden z Nas nazwą nawiązuje do Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej zainicjowanej w 2013 roku. Jej celem było zaprzestanie finansowania mordowania dzieci oraz niszczenia zarodków ludzkich w ramach eksperymentów i badań naukowych. Mimo prawie dwóch milionów podpisów z poparciem, została odrzucona przez Komisję Europejską.

Ostatnio na stronie Fundacji Jeden z Nas pojawiła się przeredagowana za mediami informacja o skandalicznym pomyśle wypłacania państwowych emerytur za to, że ktoś wychowywał czworo lub więcej dzieci zamiast pracy zarobkowej. Pogłębienie socjalizmu uderzające wprost w rodziny i pogłębiające patologię systemu III RP Fundacja… pochwaliła dodając od siebie, że „dla obecnie rządzących polityka prorodzinna jest priorytetem”.

– Obecnie rządzący zwracają uwagę na politykę prorodzinną. Widoczne są pierwsze efekty tych działań. Na przykład w Wielkopolsce w 2017 roku, w porównaniu do roku poprzedniego, urodziło się o 4 tysiące więcej dzieci. Podobna tendencja jest widoczna w innych województwach – przekonują.

Czyżby więc fundacja ta była przypartyjną przybudówką mającą skupiać wokół siebie najbardziej naiwnych obrońców życia, by kierować ich poparcie na rządzących aborterów?

gosc.pl, jedenznas.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.