Ostra kampania homopropagandy w Niemczech. Nawet kard. Marx jest przeciw

Dzisiaj w Niemczech odbędzie się głosowanie nad ustanowieniem tzw. „małżeństw” homoseksualnych w Niemczech. Projekt popierają protestanci. Przeciwko pomysłowi homolobbystów zaprotestował nawet kardynał Reinhard Marx, który zasłynął z forsowania liberalizacji podejścia do rodziny w Kościele w trakcie trwania ostatniego synodu.

blu-news.org, CC BY-SA 2.0/Julie Missbutterflies, CC BY-SA 2.0, Flickr.com (kolaż)

– Niemiecki episkopat podkreśla, że małżeństwo – nie tylko w optyce chrześcijańskiej – jest wspólnotą życia i miłości kobiety i mężczyzny, jako związek z zasady trwający całe życie z fundamentalną otwartością na dalsze przekazywanie życia. Stoimy na stanowisku, w myśl którego państwo musi dalej chronić i promować małżeństwo w tej formie – oświadczył w środę kard. Marx.

Deklaracja ta jest reakcją na głośny wywiad kanclerz Angeli Merkel dla czasopisma „Birgitte”, w którym polityk ta ogłosiła, iż pozwoli deputowanym swojej partii, CDU, głosować w sprawie homomałżeństw „zgodnie z sumieniem”. To może oznaczać fundamentalną zmianę postawy CDU i w efekcie pozwolić na legalizację jednopłciowych „małżeństw” przez Bundestag. Dzisiaj odbędzie się w tej sprawie głosowanie.

Natomiast Rada niemieckiej wspólnoty ewangelików (EKD) okazuje sympatię wobec projektu ustawy. W ocenie heretyków projekt „wcale nie zmniejsza znaczenia małżeństwa między kobietą i mężczyzną, a przeciwnie – raz jeszcze go podkreśla”. Stanowisko EKD zwraca uwagę, że w kwestii „wyznaczenia ram prawnych” istnieją „różne stanowiska, które nadal będą rozwijane”. EKD przypomina też, że debata wokół „otwarcia małżeństwa” prowadzona jest od lat z wzajemnym poszanowaniem i wyraża nadzieję, że „w tym duchu przebiegać też będzie piątkowa debata w Bundestagu”.

O wypowiedzi Angeli Merkel ws. homoseksualizmu więcej można przeczytać TUTAJ.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz