Płód to nie człowiek wg prokuratury w Polsce

– Matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu. Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej – powiedział Oskar Krzyżanowski, prokurator prowadzący postępowanie w sprawie matki, która rodziła dziecko będąc pijaną.

Polską wstrząsnęła historia Justyny S., która urodziła dziecko mając 1,09 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Według sąsiadów, regularnie piła z ojcem. Ona sama zaprzeczała, by była pod wpływem alkoholu.

Jednak prokuratura nie będzie wszczynała przeciwko kobiecie postępowania. Prokurator bowiem twierdzi, że według polskiego prawa nienarodzone dziecko nie jest człowiekiem.

– To postępowanie zostało umorzone. Matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu. Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Możemy to oceniać jednoznacznie z punktu widzenia moralno-etycznego. Prawo jednak rozgranicza kiedy mamy do czynienia z płodem, a kiedy z człowiekiem. Działanie tej kobiety polegające na piciu alkoholu, odbywało się w czasie ciąży czyli dotyczyło płodu. Człowiekiem stajemy się bowiem z chwilą narodzin – powiedział prokurator Oskar Krzyżanowski.

– Sąd Najwyższy poszedł o krok dalej argumentując, że człowiekiem stajemy się w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Według przepisów to jest ten moment kiedy płód staje się człowiekiem – dodał Krzyżanowski.

Szokująca teza prokuratora jest wprost sprzeczna chociażby z Ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka. Artykuł 2 ust. 1 zaznacza, że „dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”.

polskatimes.pl, sejm.gov.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.