Podkomisja ds. „Zatrzymaj aborcję” istnieje już 5 miesięcy. Nie zebrała się ani razu

Poseł PiS Grzegorz Matusiak/ fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commoms

Fundacja Pro – Prawo do Życia przypomina, że sejmowa podkomisja ds. projektu „Zatrzymaj Aborcję” istnieje już ponad 5 miesięcy. Do tej pory nie zorganizowano ani jednego jej posiedzenia, mimo, że część większość podkomisji „zaczynało prace w ciągu miesiąca od utworzenia”, zaś niektóre „nawet tego samego dnia”.

– Większość z 36 powstałych w tym roku podkomisji nadzwyczajnych zaczynało prace w ciągu miesiąca od utworzenia. Niektóre nawet tego samego dnia. Wyjątkiem jest podkomisja ds. projektu „Zatrzymaj Aborcję”, która (od 2 lipca, kiedy powstała) nie zorganizowała jeszcze ani jednego spotkania. Jak widać śmierć 3 nienarodzonych dzieci dziennie, to dla posłów wciąż za mało, aby szybko zająć się tematem – napisano na stronie Fundacji Pro.

Fundacja zwraca uwagę, że jej przewodniczący, poseł PiS Grzegorz Matusiak „nie wyznaczył nawet terminu pierwszego posiedzenia”. – To nie jest tak, że się nic nie dzieje. Otrzymujemy dokumenty, materiały, rozmawiamy między sobą. Nie chciałbym wypowiadać się w imieniu całej komisji. Ustalimy wspólne stanowisko i przekażemy je – przekonywał w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Matusiak cytowany przez Fundację.

– Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu poinformowało, że od 2 lipca do 22 listopada br. nie wpłynęła korespondencja adresowana do przewodniczącego podkomisji, jak również nie zarejestrowano żadnej korespondencji wychodzącej. Kto wie, być może członkowie komisji widzą swoją rolę właśnie w blokowaniu projektu – czytamy na stopaborcji.pl

stopaborcji.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.