Polska poszerzy katalog przestępstw z nienawiści

twitter.com/KimmelCenter

Rząd III RP zadeklarował w Genewie rozszerzenie katalogu przestępstw z nienawiści. Wygląda na to, że obecna partia jest bardziej uległa wobec „postępowych” żądań niż poprzednia. Czy czeka nas tęczowy terror podobny jak na Zachodzie?

– Obecnie w polskich przepisach dotyczących przestępstw z nienawiści wymienione są enumeratywnie ich przesłanki: pochodzenie, rasa, narodowość, wyznanie religijne, poglądy polityczne. Gdy przestępstwo – zarówno mowa nienawiści czy czyny fizyczne – wywołane są takimi powodami, sprawcę czeka znacznie wyższa kara, niż w przypadku zwykłego przestępstwa. Do tej pory jednak nie karano w Polsce za nienawiść wobec osób o innej orientacji seksualnej, czy z powodu płci – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Polska jest co cztery lata poddawana Powszechnemu Okresowemu Przeglądowi Praw Człowieka jako państwo członkowskie ONZ. Rekomendacje w stosunku do Polski zostały wydane w maju i kilka dni temu Polska na nie odpowiedziała: z 185 rekomendacji przyjęła 144, w ramach tego kilka rekomendacji dotyczących zmiany Kodeksie Karnym w tym te w zakresie rozszerzenia katalogu przestępstw z nienawiści.

Podczas Rady Praw Człowieka rekomendacje i stanowisko Polski zostały przyjęte, następnie zmiany mają być wprowadzone na gruncie polskiego prawa.

kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.