Platforma przeciw ochronie życia

foto: drsuparna, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: drsuparna, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

„Barbarzyństwo” i „hańba” – takimi słowami określają parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej projekt ustawy zakazującej zabijanie nienarodzonych.

– Ponad dwadzieścia lat temu wypracowany kompromis mówi o tym bardzo wyraźnie, że w Polsce nie ma prawa do swobodnego dokonywania aborcji – przekonuje posłanka Marzena Okła-Drewnowicz powołując się na subiektywnie rozumianą „nowoczesność”. Z kolei Stefan Niesiołowski uderza, jak zwykle, ostro, choć nie do końca zgodnie z faktami: – Dziś PiS i episkopat łamią ten kompromis, haniebne działania, jak oni spojrzą w oczy, co oni powiedzą kobiecie, która ma rodzić dziecko, najpierw dziecko, którego rozwój, ciąża zagraża życiu matki, albo dziecko ciężko upośledzone, albo z dziecko z gwałtu, bo to są te trzy oczywiste przypadki, oczywiste przypadki, których nie można ruszać. Burzenie tego kompromisu jest kolejną kartą hańby ludzi, którzy to poprą (…) i oczywiście czarną kartą Kościoła – grzmi wściekle polityk PO zapominając najwyraźniej, iż w myśl ustawy nie popełnia przestępstwa lekarz, który ratując matkę powoduje śmierć nienarodzonego dziecka.

– Kościół może przekonywać, może apelować, może wysyłać listy, swoje stanowisko żeby każdego, że każde życie musi być bronione, ale siły używać, używać siły? Czyli co, zmuszać kobietę żeby rodziła, jeżeli nawet zagraża to jej życiu? Coś niesłychanego, jakieś dzikie barbarzyństwo – kontynuował agresywnie Niesiołowski na antenie radia Zet. Jak zapowiedziała poseł Monika Wielichowska, klub PO zamierza sprzeciwić się zmianie prawa w kwestii ochrony życia. Nie będzie obowiązywała dyscyplina partyjna, lecz można się spodziewać, iż większość posłów Platformy zagłosuje przeciw.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks