Prawicowa koalicja do PE poszerza się. Dołączyła Kaja Godek (WIDEO)

Znana z ostrej walki w ramach fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek dołączyła do koalicji prawicowej na wybory do unioparlamentu. Podczas konferencji w Sejmie stwierdziła, że „głos na PiS to głos za aborcją, podobnie jak na PO”.

Kaja Godek dołącza do prawicowej koalicji/fot. Facebook Partia Wolność

– Mamy zaszczyt powitać w szeregach naszej koalicji panią Kaję Godek. Kobietę, która nie bała się rzucić w ostatnich latach wyzwania i Platformie i PiS, czołową liderkę ruchu prolife w Polsce a przede wszystkim bardzo dzielną matkę – powiedział poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego podczas konferencji w Sejmie, która rozpoczęła się o godz. 10.

– Ponad rok temu przynieśliśmy do Sejmu jako obywatele blisko milion podpisów pod projektem Zatrzymaj Aborcję, projektem zatrzymującym rzeź na niepełnosprawnych dzieciach. Przez ten rok byliśmy świadkami najpierw bardzo szybkiego procedowania projektu w pierwszym czytaniu a potem celowego i konsekwentnego spowalniania nad nim prac aż do zamrożenia w sejmowej podkomisji, która przez siedem miesięcy nie przedstawiła żadnego raportu ze swoich prac – powiedziała Kaja Godek.

Przypomniała też, że „podkomisje sejmowe z reguły działają kilka tygodni, zaś podkomisja posła Matusiaka z Prawa i Sprawiedliwości działa, a raczej nie działa blisko siedem miesięcy”. – Prawo i Sprawiedliwość ignoruje postulat o ochronie życia, ponieważ uważa, że może to robić. Ponieważ wyborcy o poglądach prolife i tak zagłosują na PiS. Pacyfikuje również bardzo skutecznie obronę życia we własnych szeregach. Bierze na listy wyborcze proliferów, wprowadza ich do parlamentu albo parlamentu europejskiego, a potem nie pozwala im działać – dodała.

– W tym momencie obowiązuje umowa z Jachranki. Tam na początku grudnia prezes Kaczyński zebrał swoich posłów i zabronił im bronić życia. To jest bardzo wyraźny sygnał, że ktokolwiek zacznie wyłamywać się z tej dyscypliny na rzecz zachowania aborcji w polskim prawie, będzie miał problemy. I takie sygnały dochodzą. Posłowie o poglądach prolife są regularnie pacyfikowani przez kierownictwo partii i nie mogą nic zrobić w ramach tej formacji – zaznaczyła.

– Wynika z tego prosty wniosek: Głos na Prawo i Sprawiedliwość to głos za aborcją, dokładnie tak samo jak na Platformę Obywatelską. Z tą różnicą, że PO deklaruje to jawnie, PiS deklaruje bycie za życiem, a w swoich działaniach politycznych jest za aborcją – wyjaśniła Godek.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.