Prawnik wyjaśnia: „Stop pedofilii” nie karze za edukację seksualną, a za zachęcanie dzieci do seksu przez osoby uprzywilejowane

Furgonetka z materiałami Stop Pedofilii/fot. stopaborcji.pl

Prawnik Olgierd Pankiewicz tłumaczy, że celem zmiany w prawie proponowanej w ramach projektu „Stop pedofilii” jest „ochrona dzieci przed seksualizacją, a zarazem dopełnienie prawnej ochrony społeczeństwa przed pedofilią”.

– Odpowiadając na pojawiające się w mediach fałszywe wiadomości, podkreślamy, że projekt nie przewiduje karalności edukacji seksualnej. Natomiast surowszą odpowiedzialność za zachęcanie dzieci do seksu będą ponosić wszystkie osoby, które chciałyby wykorzystać uprzywilejowaną pozycję, np. nauczyciela, psychologa, lekarza, duchownego, albo autorytet społeczny szkoły do seksualizowania dzieci – tłumaczy Pankiewicz.

Prawnik przypomina też, że „obowiązujący art. 200b Kodeksu karnego zakazuje propagowania i pochwalania pedofilii”, jednak „ostatnio ta perwersja bywa przedstawiana pod nową postacią, tzw. »pozytywnej pedofilii«, której dzieci mają rzekomo same chcieć”.

– Jeśli pedofil nie może uzyskać akceptacji u środowiska chroniącego dziecko, to oswaja samo dziecko, coraz mocniej zachęcając je do czynności seksualnych. Idealną ofiarą dla pedofila jest dziecko, które samo uważa się za partnera seksualnego. Dlatego zakaz zachęcania dzieci do seksu uzupełnia ważną lukę w dotychczasowym przepisie, który zakazuje tylko oddziaływania na sprawców przestępstw, a na ofiary już nie – wyjaśnia Olgierd Pankiewicz.

– Nadto przedwczesna inicjacja seksualna ma negatywne konsekwencje społeczne: spłaszczenie życia seksualnego, ciąże u nastolatków, przestępstwa na tle seksualnym, dramat aborcji, rozbite rodziny, dzieci pozbawione prawa do wzrastania w kochającej się rodzinie. Są takie idee, których propagowania prawo zakazuje pod groźbą kary. Należą do nich m.in. faszyzm i komunizm, a także pedofilia. Jej nowa odmiana, tzw. „pozytywna pedofila”, opiera się na seksualizacji dzieci, czyli przedstawieniu dzieci jako obiektów seksualnych – podsumowuje.

materiały prasowe Fundacji Pro – Prawo do Życia

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.