Prezes TK dalej blokuje skargę ws. aborcji eugenicznej. PiS niezmiennie po stronie cywilizacji śmierci

– Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska dąży do umorzenia skargi konstytucyjnej ws. aborcji eugenicznej – informuje „Niedziela”. Według ustaleń gazety, „sędziowie chcą orzekać w sprawie aborcji eugenicznej, ale od 2 lat są blokowani przez prezes Trybunału Konstytucyjnego”. Nie jest to jednak nic zaskakującego, gdyż obecna władza jasno stawia się po stronie cywilizacji śmierci.

Julia Przyłębska i Jarosław Kaczyński/fot. Twitter Kaja Godek

– Wraz z pierwszym posiedzeniem Sejmu wniosek 107. posłów złożony w poprzedniej kadencji sejmu ulegnie dyskontynuacji. Oznacza to, że prawo posłów, które jest zapisane w konstytucji, zostanie skutecznie ograniczone poprzez celową blokadę w organizacji pracy sędziów w Trybunale Konstytucyjnym – czytamy.

Artur Stelmasiak przypomina, że to posłowie PiS „w jesiennej kampanii wyborczej do Sejmu mówili, że są za życiem, ale czekają na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego”. – W tej chwili czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ ustawowe zagwarantowanie tej kwestii będzie dużo słabszą gwarancją, że ta sprawa zostanie raz na zawsze rozwiązana tak, jak byśmy chcieli, żeby aborcja eugeniczna była niemożliwa. Dlatego wybraliśmy drogę konstytucyjnego zabezpieczenia – przypomina wypowiedź Jacka Sasina dla „Naszego Dziennika”.

Wniosek do Trybunału ws. stwierdzenia niekonstytucyjności aborcji eugenicznej trafił w październiku 2017 roku. Do tej pory nic się z nim nie stało. Przypomniano również, że nawet „za czasów rządów Lewicy, AWS i Platformy Obywatelskiej nigdy nie było takiej blokady prac Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. światopoglądowych”. – W 1997 roku prezes TK prof. Andrzej Zoll doprowadził do przełomowego orzeczenia Trybunału po 5 miesiącach od złożenia wniosku ws. aborcji. Natomiast za czasów prezes Juli Przyłębskiej sprawa praktycznie nie została ruszona po 2 latach od złożenia wniosku, a przecież od dawna Trybunał ma komplet dokumentów z bardzo dobrymi opiniami Marszałka Sejmu i Prokuratora Generalnego – czytamy w tekście.

– Niestety wszystko wskazuje, że wniosek posłów będzie umorzony wraz z końcem kadencji sejmu – mówi jeden z informatorów z Trybunału Konstytucyjnego.

W kończącej się już kadencji większościowy rząd PiS nie zaproponował żadnej zmiany w kwestii prawa do mordowania dzieci. Odrzucił jeden projekt obywatelski „Stop aborcji”, który wprowadzał całkowitą ochronę życia. Projekt „Zatrzymaj aborcję”, który zakazywał mordowania dzieci z przyczyn eugenicznych, po I czytaniu trafił do zamrażarki i nigdy już z niej nie wyszedł.

niedziela.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.