Prezydent Duda: podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

YouTube

Zapytany o to, jak postąpiłby w sytuacji, gdyby Sejm przyjął ustawę zakazującą morderstw na dzieciach niepełnosprawnych, prezydent stwierdził: podpisałbym ją. Andrzej Duda zadeklarował, że sprzeciwia się uśmiercaniu nienarodzonych, lecz w konfrontacji z poprzednimi takimi wypowiedziami prezydenta wielu przeciwników zabijania wyraża zdrowy sceptycyzm.

Pytanie o to, jak zachowałby się Andrzej Duda, gdyby projekt Zatrzymaj Aborcję trafił na jego biurko, prezydent wyraził sprzeciw wobec zabijania. – Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego – odparł Duda. – Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej – przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa – dodał prezydent.

Słowa Dudy budzą mocne reakcje przeciwników ochrony życia. Lewicowi politycy i dziennikarze panikują, przekonując, że prezydent chce odebrać prawa kobietom. Twierdzą także, że projekt zakładający ochronę życia niepełnosprawnych dzieci jest pomysłem PiS (zapominając, że to właśnie PiS odrzucił projekt ustawy Stop Aborcji). Prezydent Duda wielokrotnie zmieniał zdanie od czasów kampanii wyborczej, m.in. w kwestii in vitro (TUTAJ) i tzw. aborcji (TUTAJ).

rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz