Prezydent USA Joe Biden cofnął dekret zakazujący finansowania proaborcyjnych organizacji

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden cofnął dekret o zakazie państwowego dofinansowania organizacji proaborcyjnych na terenie USA. Rozporządzenie wprowadził w 2017 roku prezydent Donald Trump.

Biały Dom przekonuje, że ta decyzja „ochroni i rozszerzy dostęp do kompleksowej opieki reprodukcyjnej”. Joe Biden twierdzi, że nie wprowadza nowego prawa, tylko przywraca stan sprzed prezydentury Donalda Trumpa.

Rozporządzenie zakazujące finansowania z funduszy federalnych organizacji przeprowadzających i promujących mordowanie nienarodzonych dzieci podpisał w 2017 roku prezydent Turmp. Był to pierwszy prezydent, który przemawiał na Marszu dla Życia.

Sprawa przekazywania funduszy dla organizacji zajmujących się aborcją dzieli w USA Republikanów i Demokratów. Od dekad prezydenci z GOP wprowadzają zakaz ich finansowania, a ci reprezentujący Demokratów znoszą go – przypomina portal NPR

Amerykańskie ministerstwo zdrowia w ciągu 30 dni od podpisania dekretu ma czas na ogłoszenie zmiany swojej polityki. Wówczas organizacje proaborcyjne będą mogły znowu ubiegać się o pieniądze podatników na swój proceder.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.