Prof. Bartyzel wyjaśnia dokładnie, czemu nie należy używać zwrotu „osoby LGBT”

Prof. Jacek Bartyzel/fot. YT/Radio Maryja

Profesor Jacek Bartyzel wyjaśnił, czemu nie ma czegoś takiego, jak „osoby LGBT” i czemu nie powinno się używać tego zwrotu. Jak zaznaczył, seksualność nie definiuje osoby i „ani nie tworzy z nich odrębnej kategorii osób, ani ze zbioru osób ludzkich nie wyklucza”.

– Językowym znakiem rozpoznawczym nowego lewactwa jest określenie „osoby LGBT”. Należy bezwzględnie ignorować to określenie i samemu nigdy go nie używać, chyba że cytując i w cudzysłowie, bo posługiwanie się nim jest już pierwszym krokiem ku kapitulacji przed bezczelnymi żądaniami kontrkulturowych aktywistów – napisał na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

Wyjaśnił, że należy tak robić, gdyż „ten zwrot jest pustym dźwiękiem bez realnego desygnatu”.

– Po prostu nie ma takich „osób”; osoba nie może być definiowana przez jakiekolwiek skłonności seksualne – zaznaczył profesor.

– Osoba to byt psychofizyczny, którego od świata rzeczy odróżnia posiadanie rozumnej duszy. Są więc tylko osoby ludzkie (w odróżnieniu z kolei od Osób Boskich), z których jakiś ułamek przejawia dewiacyjne zachowania w sferze seksualnej, lecz ta smutna przypadłość ani nie tworzy z nich jakiejś odrębnej kategorii osób, ani ze zbioru osób ludzkich nie wyklucza – podkreślił prof. Jacek Bartyzel.

facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.