Prof. Jacek Bartyzel o „prawie” do aborcji: Wystarczyłby zapis w kodeksie karnym

Profesor Jacek Bartyzel odniósł się do tzw. prawa do mordowania nienarodzonych dzieci. Podkreślił, że jakikolwiek wyjątek prawny w tej kwestii „generuje roszczenie” do legalnego dzieciobójstwa. Podkreśla, że w rzeczywistości wystarczyłby zapis w kodeksie karnym, w którym aborcja powinna zostać uznana „tak samo jak każde inne świadome i zamierzone zabójstwo”.

– Praprzyczyną awantur wzniecanych przez proaborcjonistów jest traktowanie aborcji jako prawa (w znaczeniu uprawnienia, które może skutkować roszczeniem do jego spełnienia) należnego jakoby kobiecie (co jest zresztą tylko przypadkiem szczególnym matrycy wszelkiego ideologicznego zła, czyli tzw. praw człowieka). Wobec powyższego nie ma żadnej potrzeby, aby kwestię tę regulowała jakakolwiek specjalna ustawa, a zwłaszcza ustawa „o dopuszczalności przerywania ciąży”, ponieważ automatycznie – bez względu jak szeroki lub wąski byłby zakres tej dopuszczalności – generuje ona owo roszczenie – napisał prof. Jacek Bartyzel na Facebooku. 

Zwraca również uwagę, że „w zupełności wystarczy zatem odpowiedni paragraf kodeksu karnego, który winien traktować aborcję tak samo jak każde inne świadome i zamierzone zabójstwo”.

– Jeśli natomiast chodzi o ochronę życia kobiety (co jest także dobrem fundamentalnym), to wystarczy, aby ów paragraf był opatrzony następującą klauzulą: „Nie podlega odpowiedzialności karnej ten, kto dokonał śmiertelnego uszkodzenia płodu ratując życie matki tego dziecka”. Tak samo jak od odpowiedzialności karnej winien być uwolniony ten, kto zabije w obronie własnej lub innego człowieka – podkreślił prof. Bartyzel.

– Logiczną konsekwencją powyższego winno być również traktowanie przez prawo karne żądania dopuszczalności aborcji w jakimkolwiek zakresie jako podżegania do przestępstwa, tak samo jak jest nim podżeganie do zabójstwa jakiegokolwiek człowieka lub grupy osób wyodrębnionej z jakiegokolwiek względu – podsumował.

facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.