Prof. Piotrowski pomijany w sondażach. „Tylko nasze ugrupowanie ma wpisane postulaty prolife w deklarację ideową i w statut”

Prof. Mirosław Piotrowski w Mediach Narodowych mówił o pomijaniu go we wszystkich sondażach w największych mediach. Podkreślił też aspekt prolife w swojej kandydaturze i zwrócił uwagę, że tylko jego ugrupowanie ma wpisany ten postulat zarówno w deklarację ideową jak i w statut.

– Wielokrotnie o tym mówiłem – to jest główny punkt naszej partii politycznej [Ruch Prawdziwa Europa – red. Kr] i tym się wyróżniamy od innych formacji politycznych – że zarówno w deklaracji ideowej jak i w statucie mamy wpisaną ochronę życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział prof. Mirosław Piotrowski.

– Jeśli ktoś nie uznaje tego aksjomatu, musi sobie poszukać innej formacji politycznej – dodał kandydat na prezydenta.

Zapowiedział też, że w razie wyboru na prezydenta pierwsze co zrobi, to zgłosi „inicjatywę ustawodawczą w zakresie życia poczętego”.

Zapytany przez Dominika Cwikłę o podejście do życia przez Konfederację zwrócił uwagę, że Konfederacja podkreślała aspekt prolife. – O ile wiem, tylko w statucie i deklaracji ideowej naszej partii jest to zapisane. Natomiast słyszałem oczywiście deklaracje członków konfederacji czy innych działaczy, że opowiadają się za życiem. Jednak jest to – przynajmniej dla nas – istotna różnica – podkreślił prof. Piotrowski.

– Bo mogą być w tej formacji osoby, które za życiem są […] ale nie słyszałem, by w dokumentach programowych – chociażby w deklaracji ideowej – było to zapisane – stwierdził profesor.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.