Psychiatrzy z Indonezji: homoseksualizm to choroba

foto:  Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Stowarzyszenie Psychiatrów Indonezji złożyło oświadczenie, które uderza w rewolucjonistów. Homo- i biseksualiści uznani zostali przez nich za „ludźmi z problemami psychicznymi”, zaś transseksualiści za osoby mające „zaburzenia umysłowe”.

Skłonności homoseksualne są, zdaniem stowarzyszenia, powodowane przez czynniki zewnętrzne, w związku z czym mogą zostać wyleczone na drodze psychiatrycznej. W wywiadzie dla gazety „Jakarta Post” rzecznik stowarzyszenia, Suzy Yusna Dewi, podkreśla, że opinia nie wynika z żadnej chęci dyskryminacji, ale z troski o pederastów. „Naprawdę się o nich troszczymy. Niepokoi nas to, że takie tendencje seksualne pozostawione bez leczenia stają się powszechnie akceptowalnym stanem w społeczeństwie” – czytamy.

Podkreśliła też, że nie ma wystarczających danych, by stwierdzić, że zaburzenia wywoływane są przez czynniki biologiczne. Dodaje też, że skutecznym sposobem na leczenie jest ograniczenie niewłaściwych interakcji społecznych.

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wykreśliło homoseksualizm z rejestru chorób w roku 1973. Poprzedziły to naciski środowisk pederastów. Do dziś jest wiele zastrzeżeń odnośnie samej procedury wykreślenia, która była wyjątkowo szybka.

CWIK/Wiki, Chnnews.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.