Rekordowy wynik ponad 830 tys. podpisów pod projektem „Zatrzymaj Aborcję”!

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” złożył dzisiaj u Marszałka Sejmu projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej wraz z zebranymi podpisami obywateli popierających projekt. Nowelizacja zawiera niewielką zmianę w treści ustawy – wykreślenie przesłanki eugenicznej, tj. przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby.

zycierodzina.pl

– Na mocy tej przesłanki ginie w Polsce 96 proc. wszystkich abortowanych dzieci. Praktyka ta cechuje się szczególnym okrucieństwem, gdyż aborcje ze względu na wady u dziecka wykonuje się na zaawansowanym etapie ciąży (5-6 miesiąc). Z aborcji eugenicznych rodzą się żywe dzieci, które umierają w męczarniach poza organizmem matki. W 2016 r. w Polsce w majestacie prawa zabito 1042 dzieci podejrzewanych o niepełnosprawność – informują organizatorzy.

– Mijające 3 miesiące zbiórki pokazały, ze zbieraliśmy podpisy pod projektem niekontrowersyjnym, cieszącym się powszechną aprobatą. Polacy doskonale rozumieją, jak wielkim barbarzyństwem jest zabijanie ludzi ze względu na podejrzenie u nich niepełnosprawności lub choroby. Masowość ruchu na rzecz ochrony życia niepełnosprawnych dzieci jest silnym argumentem, aby poprawić obowiązującą ustawę – zauważają inicjatorzy „Zatrzymaj Aborcję”.

– Projekt zainicjowany przez Fundację Życie i Rodzina został publicznie poparty przez liczne grono polityków, m.in. Premier Beatę Szydło, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, Wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, Ministrów Patryka Jakiego i Jarosława Gowina, a Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę, gdy uchwali ją parlament – informują.

Komitet przypomina też, że pierwsze czytanie projektu powinno odbyć się zgodnie z obowiązującym prawem najpóźniej 28 lutego przyszłego roku.

materiały prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.