Rewolucja śmierci przejęła kampusy w Kalifornii. Uczelnie muszą zapewniać dostęp do środków wczesnoporonnych

Flaga Kalifornii/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Gavin Newsom, gubernator Kalifornii podpisał ustawę zobowiązującą stanowe uniwersytety do zapewnienia dostępu do środków wczesnoporonnych na terenie kampusów. Autorem projektu jest senator z Partii Demokratycznej Connie Leyva.

– Po trzech latach pracy nad rozszerzeniem dostępu do środków wczesnoporonnych na naszych publicznych uniwersytetach, jestem podekscytowany, że gubernator Newsom odrzucił błędne ścieżki, które inne państwa podjęły w celu ograniczenia dostępu do opieki aborcyjnej – powiedziała senator Partii Demokratycznej Connie Leyva.

– Aborcja jest zagwarantowana prawem i ważne jest, aby każdy – w tym studenci – miał dostęp do tego prawa, jeśli sobie tego życzy – dodała.

Według nowego prawa, uczelnie w Kalifornii – University of California i California State University – mające studenckie ośrodki zdrowia na terenie kampusów, umożliwiały dostęp do środków wczesnoporonnych. Z kolei zamordowanie dziecka mają być świadczone przez przeszkolonych pracowników medycznych.

Ustawa została uchwalona przez parlament Kalifornii już w zeszłym roku. Gubernator Newson nie podpisał jednak ustawy. Została ona ponownie przyjęta przez parlament miesiąc temu. Tym razem gubernator ją podpisał.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.