Rząd przyznaje: Dzięki 500+ urodzenia nie wzrosły i nie wzrosną

Barbara Socha, wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej i pełnomocniczka rządu ds. demografii w Radiu WNET przyznała, że „urodzenia nie wzrosły i nie wzrosną” dzięki socjalistycznemu programowi 500+.

Media podkreślają, że to pierwszy raz, gdy rząd oficjalnie przyznaje fakt, że 500+ nie pomaga w dzietności społeczeństwa. Choć jest on oczywisty już od dawna.

– 500 plus działa od kilku lat, a urodzenia diametralnie nie wzrosły – zapytała dziennikarka Radia WNET.

– Nie wzrosły i nie wzrosną. Powiem więcej, one spadną. Ponieważ coraz mniej kobiet może te dzieci rodzić – odpowiedziała Socha.

– Żaden program nie spowoduje, że 10 kobiet urodzi więcej dzieci niż 100 kobiet. To jest kwestia do jakiego momentu doszliśmy w strukturze demograficznej Polski dodała.

Dotychczas politycy kłamali, że to program zwiększający liczbę urodzeń w Polsce. Wśród osób tak kłamiących była m.in. była premier a obecnie unioposeł Beata Szydło.

– To na co liczyliśmy, i czemu również ten program dedykowaliśmy – żeby on stał się takim prorodzinnym projektem, który będzie również powodował, że będziemy mieli w Polsce coraz więcej dzieci. I w ubiegłym roku urodziło się więcej dzieci ponad to, co było przewidywane i planowane (…) Miejmy nadzieję, że ta tendencja zostanie utrzymana – kłamała Szydło.

– Dzięki temu programowi naprawdę w Polsce rodzi się więcej dzieci i pokazują to dane, bo w Polsce od czasu wprowadzenia tego programu rodzi się więcej trzecich i kolejnych dzieci – wmawiała z kolei była szefowa ministerstwa pracy Elżbieta Rafalska.

businessinsider.com.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.