Senator Jackowski: Partia wywierała naciski na posłów w sprawie obywatelskich ustaw chroniących życie

– Gdy w ostatnich latach do Sejmu trafiały projekty obywatelskie odnoszące się do ochrony życia, to wywierano różne naciski na posłów, aby głosowali tak, jak chcą tego władze klubu – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Senator z klubu PiS w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” skomentował postawę partii rządzącej w kontekście tzw. piątki dla zwierząt.

– Mówienie o karaniu nas w sytuacji, gdy ta ustawa jest sprzeczna z programem rolnym Prawa i Sprawiedliwości, to jest nieporozumienie – powiedział senator Jackowski.

Jak dodał, wywierano w sprawie głosowania naciski. – Jeden z senatorów powiedział mi, że tej osoby współmałżonek został wezwany do zakładu pracy, gdzie był szantażowany przez swojego szefa. Miał usłyszeć, że jeżeli senator nie zagłosuje za „Piątką”, to straci pracę. A nie jest tajemnicą, że ta rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej. To pokazuje, do jakich metod się posuwano, aby łamać kręgosłupy senatorom – wskazał.

Zwrócił też uwagę, że naciski wywierano na posłów w sprawie obywatelskich projektów chroniących życie.

– Gdy w ostatnich latach do Sejmu trafiały projekty obywatelskie odnoszące się do ochrony życia, to wywierano różne naciski na posłów, aby głosowali tak, jak chcą tego władze klub – przyznał senator. – Nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek z władz klubu powiedział, żebyśmy zrobili wszystko, co można, do ochrony życia nienarodzonych – podsumował.

„Nasz Dziennik”

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.