Słowacja odrzuciła konwencję genderową. A Polska wciąż ją utrzymuje, choć PiS krytykował ją przed wyborami

homoparada/fot. ilustracyjne/fot. puroticorico, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Słowaccy parlamentarzyści zdecydowaną większością głosów przyjęli uchwałę, która ma zapobiec ratyfikacji Konwencji stambulskiej. Konwencja ta, zwana powszechnie „antyprzemocową” w  rzeczywistości otwiera szeroko furtkę ideologii gender i wszystkim, co z nią związane.

Politycy Słowackiej Partii Narodowej podkreślali, że tzw. Konwencja stambulska jest sprzeczna ze słowacką konstytucją. Słowacka konstytucja jasno wskazuje, że małżeństwo, to związek kobiety i mężczyzny.

Spośród 133 obecnych podczas głosowania posłów 101 z nich było za przyjęciem uchwały. Nawet część polityków opozycji opowiedziała się za odrzuceniem szkodliwej konwencji Rady Europy. Warto zwrócić uwagę na skład słowackiego rządu. Koalicję tworzą socjaldemokraci ze SMER-u, nacjonaliści z SNS i – reprezentujący węgierską mniejszość – politycy Most Hid.

Przypomnijmy, że konwencję stambulską podpisał rząd PO-PSL w 2014 r. Została ona ratyfikowana 13 kwietnia 2015 r. przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Prawnicy zdecydowanie podkreślali, że dokument ten jest niezgodny z Konstytucją III RP.

– Posługując się pretekstem rozwiązywania problemu przemocy w społeczeństwie, konwencja „antyprzemocowa” wprowadza zupełnie nowe definicje dotyczące np. „płci społeczno-kulturowej”, stanowiąc tym samym przestrzeń prawną dla ideologii gender, której propagowanie może wręcz te skalę przemocy w społeczeństwie diametralnie zwiększyć – powiedziała Karina Walinowicz z Ordo Iuris.

PiS w kampanii wyborczej do Sejmu krytykował konwencję stambulską. Po objęciu władzy nie zrobił nic, by ją wypowiedzieć, choć ma ku temu wszelkie niezbędne narzędzia.

medianarodowe.com, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.