Socjolog: LGBT to nowa religia, która ma swoje totemy i tabu

Michał Łuczewski to socjolog, psycholog a także, doktor habilitowany nauk społecznych z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jak stwierdził, LGBT obecnie staje się istną religią, ze wszystkimi właściwymi jej cechami.

– Liberalna inteligencja widzi rzeczywistość w kategoriach apokaliptycznego starcia między dobrem a złem: ruch LGBT to ofiary, PiS to wilki, a my jesteśmy bohaterami, bo bronimy mniejszości – powiedział dr hab. Michał Łuczewski.

Podał także przykład Michała Sz., w lewicowych mediach przedstawianego jako kobieta o pseudonimie „Margot”. – Tak jak w przeszłości status księdza był źródłem kapitału społecznego, tak obecnie może być nim bycie osobą homoseksualną, osobą trans. W USA tę „świętość” daje z kolei ruch Black Lives Matter – zaznaczył socjolog.

Odniósł się też do listu celebrytów, w którym oskarża się rząd III RP o homofobię oraz represjonowanie osób homoseksualnych. – W tym liście tym kozłem ofiarnym zostaje ustanowiona mniejszość. Staje się ona czymś świętym, swego rodzaju totemem, znakiem rozpoznawczym, wokół którego inteligencja może się na powrót zgromadzić – zauważa naukowiec.

– Ponieważ LGBT staje się religią, pojawią się pewne tabu, np. nie będzie można robić niektórych badań, bo będzie się narażonym na oskarżenia, że nie stoimy po stronie ofiar – podkreśla.

kresy.pl, prawy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.