Strzembosz: PiS broni życia będąc w opozycji, ale mając władzę unika tematu lub utrąca projekty

Piotr Strzembosz/fot. YT/Telewizja Republika

– PiS głosuje za najbardziej radykalnym projektami antyaborcyjnymi kiedy jest w opozycji, a będąc u władzy unika tego tematu lub wraz z posłami lewicy utrąca zgłoszone projekty – pisze Piotr Strzembosz w prawy.pl. Jak zaznacza, jest to „postawa godna Piłata”.

– PiS głosuje za najbardziej radykalnym projektami antyaborcyjnymi (również zakładającymi karanie kobiet więzieniem za dokonaną aborcję) kiedy jest w opozycji, a będąc u władzy (2005-07; 2015-19) unika tego tematu lub wraz z posłami lewicy utrąca zgłoszone projekty kierując je do podkomisji (która później nie zajmuje się projektem) lub do Trybunału Konstytucyjnego (który również nie podejmuje tematu) – pisze Strzembosz.

– Z kadencji na kadencję słyszymy od przedstawicieli PiS, że koniecznie trzeba zająć się zwiększeniem ochrony poczętych dzieci, ale „nie teraz”, „w następnej kadencji”, „jak będziecie mieli większość”, a mając większość „jak będziemy mieli większość konstytucyjną” itp. itd. – dodaje Strzembosz.

Zauważa, że ta postawa „niepokoi część zwolenników PiS”. Z kolei poprzez swoją politykę PiS „piecze dwie pieczenie na jednym ogniu”. – Po pierwsze nie uchwala niewygodnej dla siebie ustawy, po drugie staje na czele „obrońców życia dzieci poczętych”, jednocześnie nie narażając się nadmiernie środowiskom lewicowym i liberalnym – zauważa polityk.

– Postawa godna Piłata – podsumowuje.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.