Świat „walczy o życie” z tzw. pandemią, a w międzyczasie poszerza prawo do eutanazji i mordowania dzieci nienarodzonych

– Przyjęcie przez parlament Argentyny ustawy legalizującej w tym kraju aborcję jest jednym z wielu posunięć wymierzonych w ochronę życia, jakie miały miejsce na całym świecie w kończącym się roku. W wielu krajach zliberalizowano eutanazję oraz pozwolono na sprzedawanie bez recepty tabletek aborcyjnych dla nieletnich. Jest to swoisty paradoks tego czasu pandemii, gdy światowe wysiłki skoncentrowane są na ochronie życia w nierównej walce z koronawirusem – podaje vaticannews.va.

– Te decyzje są wynikiem trwających w czasie nacisków, które były kontynuowane pomimo pandemii. Niewiele się w tym względzie zmieni się, jeśli nasze społeczeństwa nie odkryją na nowo wartości życia – powiedział członek Włoskiego Komitetu Bioetycznego prof. Assunitina Morresi Radiu Watykańskiemu.

– Myślę, że obecnie mamy do czynienia z dwoma tendencjami. Pierwsza dotyczy promocji tzw. nowych praw, prowadząc do antropologicznego przewrotu, który jest prostym wynikiem decyzji politycznych poprzednich lat. Druga chce nam pomóc zastanowić się nad tym, że istnieje dobro wspólne, w którym dobro jednostki jest powiązane z dobrem wszystkich, nie jest przypadkiem, że tak wiele mówi się o szczepieniach – podkreślił prof. Morresi.

– Jeszcze niedawno mówiliśmy o samostanowieniu jako wartości bezwzględnej, koncepcji, która nie ma już jednak zastosowania w czasach pandemii, gdy uświadamiamy sobie wzajemną zależność. Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie jest w stanie uratować się sam. Uwypukla to trendy solidarności, współzależności, potrzeby drugiego człowieka, które niektóre środowiska wciąż z trudem akceptują – zaznaczył profesor.

Serwis przypomina, że nie tylko w Argentynie miało miejsce przesunięcie w kierunku cywilizacji śmierci. W grudniu Hiszpania przyjęła ustawę zezwalającą na eutanazję osób mających poważne i nieuleczalne lub powodujące kalectwo choroby. Działania w celu poszerzenie prawa do eutanazji podjęto również w Niderlandach oraz Kanadzie. Eutanazję zalegalizowała też Austria.

Z kolei w Nowej Zelandii oraz Francji zmniejszono wymagania do zamordowania nienarodzonego dziecka. We Włoszech z kolei zadecydowano, by tabletki wczesnoporonne bez recepty były dostępne dla nieletnich.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.