Telefon Zaufania Pro-Life dla kobiet w ciąży w trudnej sytuacji materialnej

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka uruchomiło Telefon Zaufania Pro-Life. Linia działa już tydzień. Telefon powstał z myślą o kobietach w nieoczekiwanej ciąży, które potrzebują pomocy.

– W ostatnich tygodniach zwolennicy aborcji domagają się prawnego usankcjonowania „domowej aborcji”, na co niektóre europejskie kraje już przystały. Wykorzystując kryzys zdrowotny, dążą do zalegalizowania przepisywania tabletek poronnych przez telefon, aby aborcja była „łatwiejsza, niż myślisz”. Tymczasem kobiety w kryzysie zwykle nie chcą, aby proponować im zabicie własnego dziecka. Wprost przeciwnie – oczekują wsparcia, szczególnie jeśli nie otrzymują go od najbliższych. To dla nich powstał Telefon Zaufania Pro-Life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa – powiedział Marcin Nowak, członek Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Telefon Zaufania Pro-Life świadczy doraźną pomoc kobietom w ciąży w trudnej sytuacji materialnej. Na linii dyżuruje psychoterapeutka, która na co dzień pracuje z rodzinami – zarówno osobami dorosłymi jak i młodzieżą.

Telefon (numer 798 636 493) jest czynny w środy od godz. 19.00 do 21.00 oraz w piątki w godz. 10.00-12.00, ale pomysłodawcy deklarują, że jeśli będzie taka potrzeba, dyżury będą częstsze i dłuższe – czytamy na ekai.pl.

Porady są udzielane bezpłatnie, jedyny koszt to połączenie według cennika operatora. Z telefonu mogą korzystać także ojcowie spodziewający się dziecka i „inne bliskie osoby kobiety w ciąży, która znalazła się w kryzysie”.

ekai.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.