TK opublikował uzasadnienie wyroku ws. eugeniki. CIR twierdzi, że dziś będzie opublikowany wyrok w dzienniku ustaw

Na stronie Trybunału Konstytucyjnego (TK) opublikowano 153-stronicowe uzasadnienie wyroku w sprawie mordowania dzieci z przyczyn eugenicznych. Centrum Informacyjne Rządu twierdzi, że dziś wyrok, który zgodnie z prawem powinien zostać opublikowany niezwłocznie, po prawie 100 dniach ma pojawić się w dzienniku ustaw.

W uzasadnieniu czytamy m.in., że człowiek już od momentu poczęcia ma prawo do życia, które – wedle polskiej konstytucji – ma taką samą wartość, niezależnie od stanu zdrowia człowieka.

– Trybunał Konstytucyjny przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw – napisano na oficjalnym profilu CIR na Twitterze.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła zwraca uwagę, że „wyrok zostanie opublikowany dopiero dzisiaj, a nie 'niezwłocznie', jak prawo nakazuje”.

Dziś mija 97 dzień, jak TK wydało wyrok w sprawie mordowania nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych. Zgodnie z polskim prawem, od momentu orzeczenia wyrok powinien pojawić się w dzienniku ustaw niezwłocznie. Jak przypomina Jacek Władysław Bartyzel, od momentu orzeczenia do chwili obecnej zamordowano legalnie, na koszt podatników, ponad 290 dzieci.

rmf24.pl / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.