Trudeau ponownie na czele rządu Kanady. Pierwszy projekt: Eutanazja na życzenie

Justin Trudeau ponownie został szefem rządu Kanady. Jak zapowiedział, pierwszą propozycją jego gabinetu będzie eutanazja na życzenie.

Strzykawka/fot. ilustracyjne/fot. Magdalena Gotowicka

Rząd jest mniejszościowy. Pierwsze posiedzenie odbędzie się 5 grudnia i dopiero wówczas okaże się, czy Trudeau otrzyma wsparcie nie tylko Partii Liberalnej, ale też od opozycji.

Dwa najważniejsze problemy wskazane przez Trudeau to wzrost gospodarczy oraz klimat. Mimo tego, to nie te sprawy będą pierwszym tematem prac kanadyjskiego rządu, lecz… eutanazja. Serwis lifenews.com poinformował, że premier zwróci się do nowego ministra sprawiedliwości z prośbą o zmianę obecnego prawa, by było „mniej restrykcyjne”.

To efekt orzeczenia sądu, który orzekł we wrześniu, że obecne prawo w Kanadzie dyskryminuje obywateli. Obecnie eutanazji udzielić wolno tylko osobom „bliskim śmierci”.

– Kanadyjskie lobby na rzecz eutanazji domaga się również od rządu zniesienia wymogu stanowiącego, że dana osoba musi być w stanie wyrazić zgodę na zaaplikowanie jej śmiertelnego zastrzyku w momencie jego podania – zaznacza pch24.pl.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.