TVN24 zrównuje Polskę z krajami islamskimi

Wikimedia Commons

Ordo Iuris apeluje, by składać skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na popularną stację. Chodzi o sformułowania, jakoby polskie władze chciały „pozbawić kobiet prawa do aborcji” i że „Polska idzie ramię w ramię z krajami islamskim”.

W audycji zatytułowanej „Polska idzie ramię w ramię z krajami islamskim” przedstawiono tezę, iż „polski rząd apeluje do ONZ, by przestała chronić prawo kobiet do legalnej aborcji”. – Tymczasem polski rząd odniósł się jedynie do projektu dokumentu Komitetu Praw Człowieka ONZ – którego członkowie wyrażają swoje prywatne poglądy – przypominając, że z prawa międzynarodowego nie wynika obowiązek legalizacji aborcji – czytamy na stronie Ordo Iuris.

Według prawników, w programie doszło nie tylko do wprowadzenia widzów w błąd. Ordo Iuris dostrzega tam również „stygmatyzację ze względu na niepełnosprawność poprzez sugerowanie, że prawo powinno dopuszczać uśmiercanie dzieci niepełnosprawnych”.

Wszyscy, którzy chcą również złożyć skargę, mogą dołączyć TUTAJ.

ordoiuris.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz