Tyle jest warte 500+ jako „program demograficzny”. Ilość urodzeń maleje

– W czerwcu 2019 roku urodziło się w naszym kraju tylko 28,2 tys. dzieci. Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy jest najmniejsza od października 2016 roku – informuje nczas.com. Rośnie liczba zgonów w Polsce, zaś liczba urodzeń – poza jednorazowym niewielkim „skokiem” po wprowadzeniu 500+ – spada.

– W pierwszym półroczu przyszło na świat ok. 182 tys. dzieci. To o 5,9 proc. (o ponad 11 tys.) mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – czytamy w danych opublikowanych przez GUS. – Spadek urodzeń jest duży. Przy zmniejszającej się liczbie kobiet w wieku rozrodczym powinien wynieść ok. 3 proc. To już wręcz tąpnięcie – ocenia prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.

Ekonomista Rafał Mundry wylicza, że W ciągu ostatniego roku w Polsce urodziło się 376,7 tys. dzieci. To najmniejsza liczba od października 2016 roku. W czerwcu urodziło się 28,2 tys. dzieci. W czerwcu zeszłego roku przyszło ich na świat 32,8 tys.

Ekonomista podkreśla, że według założeń za sprawą programu 500+ miało urodzić się w obecnym roku 380 427 dzieci. Jeśli obecny trend się utrzyma – nawet ten niski cel nie zostanie osiągnięty.

– GUS podaje, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku zmarło ok. 210 tys. osób. Oznacza to, że w pierwszym półroczu mieliśmy ubytek naturalny (różnica między liczbą urodzeń żywych i liczbą zgonów) wynoszący ok. 28 tys. Po uwzględnieniu salda migracji zagranicznych na pobyt stały, które było dodatnie, liczba ludności naszego kraju wyniosła ok. 38 mln 386 tys., a więc zmniejszyła się w porównaniu z końcem ubiegłego roku o ponad 25 tys. osób – podaje nczas.com.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.