TYLKO U NAS! Godek odpowiada na paszkwil Nykiel i mówi o medium Karnowskich: Jeżeli określa się samo jako prawicowe a nie stawia ochrony życia jako fundamentu, to znaczy, że idzie na rękę proaborcyjnej lewicy

Kaja Godek/fot. YouTube/Media Narodowe

Marzena Nykiel, redaktor naczelna propartyjnego portalu wpolityce.pl należącego do koncernu Fratria sp. z o.o. zaatakowała niedawno Kaję Godek oraz koalicję propolską na łamach należącego do tego samego koncernu tygodnia „Sieci”. Samą prawicę nazywa „dziwną” z „wątpliwymi intencjami”, sugerując nawet… piekielne powiązania.

„Wolta Kai Godek. Nykiel w »Sieci« : »Sojusz w obronie życia choćby z samym diabłem? Dziwna koalicja, wątpliwe intencje« – to tytuł, który ukazał się na portalu wpolityce.pl. – Wbrew pozorom wprowadzanie na siłę twardego, całkowitego zakazu aborcji w dzisiejszej rzeczywistości społeczno-politycznej nie odniesie oczekiwanych rezultatów. Walka o sprawy fundamentalne musi być mądra. Są sprawy, których nie da się zrealizować w czasie jednej kadencji. Są też takie, których podjęcie w sposób niewłaściwy może się okazać przeciwskuteczne. Niestety taka właśnie jest sprawa ochrony życia – twierdzi Nykiel.

Warto podkreślić, że podobnych spostrzeżeń nie miała, gdy większe manifestacje odbywały się przy reformie sądów czy innych pisowskich „szybkich” projektach.

O postawę okazywaną przez pracownika medialnego wpolityce.pl zapytaliśmy samą Kaję Godek, której koncern braci Karnowskich nie udzielił głosu. Zwróciliśmy uwagę, że Marzena Nykiel na co dzień nie zajmuje się tematem ochrony życia. Czy więc chodziło jej faktycznie o troskę o dzieci i redaktor naczelna wpolityce.pl wierzy w to, że nie można wprowadzić zakazu aborcji, czy jednak intencja była polityczna?

– Portal wpolityce.pl żyje z żyrowania każdej decyzji rządu. Ubolewam nad tym, że w tym momencie żyruje również decyzje o tym, by utrzymywać w prawie aborcje eugeniczną, bo to jest krzywda konkretnych ludzi – biednych nienarodzonych dzieci, których jedyną „winą” jest podejrzenie o niepełnosprawność – oceniła Kaja Godek.

– Jeżeli medium, które określa się samo siebie jako konserwatywne, prawicowe, nie stawia kwestii ochrony życia jako sprawy fundamentalnej i niepodlegającej dyskusji, to znaczy, że idzie na rękę proaborcyjnej lewicy. To jaskrawa dwulicowość – stwierdziła obrończyni życia.

– Zresztą zwracam uwagę, że w tym artykule jest napisane, że – parafrazując – „tej ustawy nie należy zmieniać, bo to zdenerwuje feministki”. Jeżeli tak „walczymy” o życie nienarodzonych dzieci, że robimy to, co dyktują nam środowiska związane z czarnymi marszami, to nie jest to żadna obrona życia. Co jest ważniejsze: By zadowolone były feministki, czy to, byśmy ratowali ludzi przed śmiercią? Porażające jest, że portal braci Karnowskich powiela aborcyjny przekaz – oceniła Godek.

Zapytaliśmy więc, jak to jest z tym, że ponoć „silne państwo nie boi się mafii”, ale jednak boi się rozwydrzonych kobiet z parasolkami w ręku?

– W przypadku aborcji mamy słuchać proaborcyjnej lewicy i opozycji, która wychodzi na ulice i krzyczy, że chce zabijać dzieci, a w innych sprawach, które przy protestach przeprowadzał rząd PiS (np. reforma Trybunału Konstytucyjnego) portal wpolityce osłaniał decyzje rządu i wzywał, by nie przejmować się tym, że totalna opozycja wpada w histerie – zauważyła Kaja Godek.

Stwierdza też, że taka postawa „to akceptacja sytuacji, w której PiS idzie drogą PO”. – Pamiętam, jak przynosiliśmy projekty obywatelskie jeszcze za PO. Część posłów tej partii sprawiała wówczas wrażenie, że są prolajferami. Tymczasem krwawy „kompromis” aborcyjny został utrzymany. PO odwróciła się od poczętych dzieci i przez te lata mocno skręcała w lewo. PiS idzie dokładnie tą samą drogą – ostrzegła obrończyni życia. – Możemy się spodziewać, że w kolejnej kadencji Sejmu zamiast obrony życia Prawo i Sprawiedliwość będzie jeszcze bardziej sprzyjać środowiskom feministycznym – oceniła.

Zapytaliśmy też, czy zgadza się z tezą Mariusza Dzierżawskiego, prezesa Fundacji Pro, który swego czasu ocenił, że Kaczyński „po prostu szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować”.

– Pisałam list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego w rocznicę złożenia Zatrzymaj Aborcję. Było to 30 listopada ubiegłego roku. List nie doczekał się żadnej odpowiedzi ze strony prezesa PiS. Tak naprawdę jedyną formą reakcji na przynaglenie, które poczyniłam w imieniu prawie miliona Polaków, było zwołanie zjazdu Klubu Parlamentarnego w PiS w Jachrance, gdzie Jarosław Kaczyński powiedział swoim posłom, że nie wolno im bronić życia – przypomniała Kaja Godek.

– Również brak prac nad wnioskiem w sprawie aborcji eugenicznej w Trybunale Konstytucyjnym wskazuje, że TK jest poddawany naciskowi politycznemu. Naciskowi ze strony kierownictwa PiS, które tę sprawę blokuje zarówno na ścieżce legislacyjnej jak i w TK – podkreśliła.

– Mamy tu do czynienia z sytuacją, w której rządząca partia stała się tworem, który jako całość utrzymuje w polskim prawie możliwość zabijania niepełnosprawnych dzieci. Rozumiem ludzi, którzy w takiej sytuacji mówią, że choćby nie wiem co PiS miał w programie albo nie wiem jakie dokonania miałby w innych obszarach, nie mogą na nich znowu zagłosować ze względu na sprzeciw sumienia. Bo głos na PiS jest głosem za aborcją eugeniczną – powiedziała Kaja Godek.

– Stąd też wzięła się moja decyzja o dołączeniu do koalicji propolskiej, która tworzy racjonalną i prawdziwą polską prawicę, w której postulaty takie jak ochrona życia i rodziny są istotne i są do realizacji a nie tylko do deklaracji i zapominania po wyborach – podsumowała.

kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl oraz dziennikarz nczas.com. Obecnie redaktor Mediów Narodowych.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl oraz dziennikarz nczas.com. Obecnie redaktor Mediów Narodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.