USA: nauczyciel stał się nauczycielką

foto: wikimedia commons
foto: wikimedia commons

W jednym z amerykańskich liceów uczniowie przeżyli szok po tym, gdy jeden z ich nauczycieli przyszedł do szkoły jako kobieta i poprosił, by nazywali go „Amanda”.

32-letni Michael Swager przez długi czas prowadził podwójne życie. Oficjalnie był mężczyzną, w życiu prywatnym jednak funkcjonował jako Amanda. W szkole średniej w Chino uczył od ośmiu lat. Przez ostatnie dwa lata planował tzw. zmianę płci, o czym wiedziała dyrekcja placówki. Ostatecznie zdecydował, iż czas na dekonspirację i bez uprzedzenia pojawił się w szkole jako Amanda. Uczniowie przeżyli szok widząc swojego nauczyciela od chemii w damskim stroju.

Przypadek nauczyciela z Chino jest nietypowy. Mężczyzna cierpi na syndrom Kallmana. Osoby takie miewają nieprawidłowości w budowie fizycznej i bywa, iż trudno określić prawidłowo ich płeć tuż po urodzeniu. Swager ma chromosomy kobiece, lecz na podstawie genitaliów uznano go za chłopca. O ile sama choroba Swagera wywołuje raczej współczucie, o tyle jego zachowanie, podobnie jak postawa szkoły, budzi wiele zastrzeżeń. Rodzicom nie podoba się, iż dyrekcja placówki – wiedząc o planach Swagera – nie uprzedziła w żaden sposób uczniów o tym, co chce zrobić ich nauczyciel. Nie przeprowadzono rozmów z uczniami i w żaden sposób nie przygotowano ich na szok wynikający z faktu, że pan od chemii stał się nagle panią. Również sam nauczyciel zachował się, zdaniem rodziców, bardzo nieodpowiedzialnie i postąpił zbyt impulsywnie, „zmieniając płeć” z piątku na poniedziałek.

Swager tłumaczy, iż do jego decyzji skłonił go fakt, że sami uczniowie zaczynali coś podejrzewać (co nie było trudne, ponieważ Michael zmienił na facebookowym profilu imię na Amanda). Podczas świątecznej przerwy grupa nastolatków spotkała również nauczyciela w kinie, gdzie był akurat na randce z mężczyzną. Uczniowie nagrali sytuację smartfonem. Poza tym Swager uważa, iż cała rzecz jest jego prywatną sprawą i nie miał on obowiązku nikogo o niczym informować. – Gdybym była w ciąży i poroniła, nie informowałabym was o poronieniu. To sprawa osobista – odcina się nauczyciel. Również szkoła nie ma sobie nic do zarzucenia twierdząc, że cała sytuacja jest prywatną sprawą Swagera.

MGOT/lifesitenews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.