Vincent Lambert decyzją francuskich władz skazany na śmierć głodową. List od rodziców mężczyzny

Vincent Lambert decyzją francuskich władz został skazany na śmierć przez zagłodzenie. Mężczyzna jest w pełni świadomy i samodzielnie oddycha. Rodzice opublikowali list, w którym dziękują wszystkim za zaangażowanie w nagłośnienie oraz obronę ich syna przed śmiercią.

Vincent Lambert/fot. YouTube/Marion Sigaut – Officiel

W liście rodzice Vincenta dziękują wszystkim, którzy przez ostatnie 6 lat wspierali ich w walce o życie syna. – Tym razem to już koniec – napisali.

W ostatnich dniach prawnicy rodziny starali się, by uznane zostało odwołanie przed ONZ. Starania jednak nie przyniosły efektu.

Śmierć Vincenta jest nieunikniona. Została narzucona zarówno jemu, jak i nam. Choć jej nie akceptujemy, to teraz pozostał nam już tylko ból, niezrozumienie, ale i nadzieja. Możemy już tylko modlić się i towarzyszyć kochanemu Vincentowi z godnością i skupieniu – piszą państwo Lambert.

Walka o życie Vincenta Lamberta trwała od 2013 roku. To wtedy lekarze po raz pierwszy chcieli zaprzestać dostarczania pożywienia do jego organizmu. Sprzeciwili się temu jego rodzice.

Za uśmiercenien mężczyzny opowiedziała się natomiast jego żona Rachel. Twierdziła, że stosuje się wobec Vincenta uporczywą terapię.

77 francuskich lekarzy specjalizujących się w opiece nad chorymi z uszkodzeniami mózgu sprzeciwiło się tej opinii. Zwrócili uwagę, że Lambert nie jest nawet podłączony do respiratora czy innej maszyny i oddycha samodzielnie. Ponadto nie znajduje się w śpiączce, ale w stanie minimalnej świadomości, jest w stanie samodzielnie przełykać, reaguje na bodźce, rusza oczami, płacze, odczuwa ból.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Vincent Lambert decyzją francuskich władz skazany na śmierć głodową. List od rodziców mężczyzny

 • Avatar
  10 lipca 2019 at 23:36
  Permalink

  Ku…. co to za swiat gdzie w majestacie prawa zagladza sie czlowieka .Przerazajace.

  Reply
 • Avatar
  12 lipca 2019 at 10:16
  Permalink

  Przecież rodzice mogą na własną odpow zabrać go ze szpitala do domu i utrzy.mywać przy życiu. Nikt z ludzi nie ma prawa wydać takievo wyroku. Nikt z ludzi nie wie co może jeszcze się zmienić w organiźmie tego człowieka. Myślę , że w domu mogłaby nastąpić szybciej poprawa niż w szpitalu. Otoczenie miłością i troskliwą opieką nieraz czyniły cuda zakryte przed wykształconymi mądralami lekarzami.u

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.