Vincent Lambert dostał czas! Sąd apelacyjny w Paryżu nakazał szpitalowi w Reims wznowienie leczenia

Minister zdrowia Francji Agnès Buzyn zadecydowała o zaprzestaniu opieki nad Vincentem Lambertem. Mężczyzna został wczoraj odłączony od aparatury w szpitalu w Reims i miał głodować, aż umrze. Jednak decyzja sądu apelacyjnego daje jeszcze trochę czasu i jest nadzieja, że mężczyzna zostanie pozostawiony przy życiu.

Vincent Lambert/fot. YouTube/Marion Sigaut – Officiel

Sąd nakazał przywrócić dotychczasowe procedury medyczne do czasu, aż komitet ONZ podejmie decyzję w tej sprawie. – Sąd w Paryżu zarządził środki tymczasowe, a mianowicie, że dieta i nawodnienie Vincenta muszą zostać bezzwłocznie wznowione. To niezwykłe zwycięstwo – ocenił ean Paillot, jeden z prawników rodziców mężczyzny, którzy walczą od początku o życie syna porzuconego przez żonę.

Przypominamy, że walka o życie Vincenta Lamberta trwała od 2013 roku. To wtedy lekarze po raz pierwszy chcieli zaprzestać dostarczania pożywienia do jego organizmu. Sprzeciwili się temu jego rodzice.

Za uśmiercenien mężczyzny opowiedziała się natomiast jego żona Rachel. Twierdziła, że stosuje się wobec Vincenta uporczywą terapię.

77 francuskich lekarzy specjalizujących się w opiece nad chorymi z uszkodzeniami mózgu sprzeciwiło się tej opinii. Zwrócili uwagę, że Lambert nie jest nawet podłączony do respiratora czy innej maszyny i oddycha samodzielnie. Ponadto nie znajduje się w śpiączce, ale w stanie minimalnej świadomości, jest w stanie samodzielnie przełykać, reaguje na bodźce, rusza oczami, płacze, odczuwa ból.

pch24.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.