Von der Leyen wali w polskie miasta, które przyjęły Samorządową Kartę Rodzin

Przewodnicząca Komisji Europejskiej – Ursula von der Leyen zajęła w czwartek stanowisko w sprawie zabierania unijnych funduszy polskim miastom, które przyjęły samorządowe karty rodzin, fałszywie nazywane przez lewicę „uchwałami antyLGBT”. Von der Leyen popiera linię nakreśloną przez unijną komisarz ds. równości – Helenę Dalli w tej kwestii.

We wtorek Helena Dalli, komisarz UE ds. równości, poinformowała o odrzuceniu wniosków do unijnego programu, złożonych przez polskie miasta, które zadeklarowały się jako „strefy wolne od ideologii LGBT”, czyli przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodziny.

Rzecznik KE, Dana Spinant została w czwartek zapytana, czy Komisja Europejska podtrzymuje decyzję o odrzuceniu wniosków złożonych w ramach unijnego programu „Partnerstwo miast” przez te polskie samorządy, które przyjęły rezolucje prorodzinne. W odpowiedzi Spinant przedstawiła stanowisko Ursuli Von der Leyen w tej sprawie. Komunikat ukazał się także na twitterowym koncie szefowej KE. Rzecznik zapowiedziała, że komisarz Dalli jeszcze w tym roku zaprezentuje opracowywaną obecnie unijną strategię równości dla LGBTI+.

– Nasze traktaty zapewniają, że każdy człowiek w Europie może być tym, kim jest, żyć tam, gdzie chce, kochać kogo chce i mierzyć tak wysoko, jak chce. Będę nadal forsowała Unię Równości – brzmiało oświadczenie Von der Leyen, które na Twitterze opatrzono hashtagiem #LGBTI.

Przypominamy, że PiS wraz ze swoimi mediami wył wniebogłosy, gdy Ursula Von Der Leyen została wybrana na przewodniczącą KE. Jak twierdzili, wówczas był to „sukces Polski”. Jaką Polskę mieli na myśli?

medianarodowe.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.