Wałach na „PCh24”: PiS jest w materii prolife niewiarygodny

– Chociaż niewiele na to wskazuje, właśnie trwa w Polsce kampania przed wyborami, które odbędą się 13 października. Co jest jej głównym tematem? Nie wiadomo. Jedno jest pewne – na pewno nie ochrona życia – pisze na PCh24.pl Michał Wałach.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński/fot. Twitter Donald Tusk/Aargambit Autor: Reporter Dziennik Internetowego http://lublin.com.pl (wydawca: AAR Gambit), licencja CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Na początku przypomina fragment programu PiS sprzed wyborów w 2014 roku. Znajduje się w nim m.in. deklaracja, że „będziemy bronić życia oraz przeciwstawiać się eutanazji”. Przypomina też, że gdy PiS był w opozycji, posłowie tej partii głosowali prawidłowo.

– Praktyka wygląda jednak gorzej od zgrabnych zapowiedzi programowych. Rządzący Polską niemal niepodzielnie od jesieni roku 2015 PiS temat ochrony życia traktował i traktuje niczym problem, zaś inicjatywy dotyczące zakazania aborcji zasadniczo wychodziły ze strony społeczeństwa. Na pierwszą obywatelską inicjatywę ustawodawczą (Stop aborcji) partia Jarosława Kaczyńskiego zareagowała spełnieniem żądań… uczestników „czarnych protestów”, czyli jej odrzuceniem – pisze Michał Wałach.

– Z kolei druga propozycja (Zatrzymaj aborcję), po zyskaniu aprobaty Sejmu, trafiła do podkomisji, która od ponad roku nie zajęła się sprawą. Namacalnym (a nie jedynie retorycznym) działaniem PiS-u był co prawda program „Za Życiem”, jednak – mimo z pewnością potrzebnego wsparcia dla rodzin – nie zmniejszył on liczby aborcji (trend w tej sprawie jest niestety odwrotny od oczekiwanego: legalnych eugenicznych morderstw prenatalnych było w Polsce w roku 2018 więcej niż w roku poprzednim) – czytamy w tekście „Kampania nie żyje życiem nienarodzonych”.

– W programie z roku 2019 formacja Jarosława Kaczyńskiego nie zrezygnowała z pewnych elementów narracji antyaborcyjnej, mimo że ostatnie lata pokazały, że PiS jest w tej materii niewiarygodny – dodaje.

Autor przypomina, że poza PiS startują jeszcze cztery inne komitety. Podkreśla, że „jako jedyny ogólnopolski komitet wyborczy niosący na sztandarach postulat zakazania aborcji jawi się Konfederacja”. – Chwilami można jednak odnosić wrażenie, że owe sztandary nie są dostatecznie eksponowane – zaznacza.

Cały tekst można przeczytać TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.